Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22

Лікування ангіни у Павлограді

Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії

Дехто думає, що ангіна, вона ж гострий тонзиліт – «дитяче» захворювання: як прийшло, так і піде. Насправді це запалення мигдаликів, яке супроводжується інтоксикацією, а при ускладненнях зачіпаються й інші органи.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Запалення мигдаликів призводить до їх набряку та збільшення. За нехтування лікуванням іноді доводиться платити чималу ціну. У них накопичується гній, мигдалики лунають у розмірах і можуть призвести до асфіксії. Своєчасне лікування ангіни – єдиний спосіб пережити її без ускладнень.

Причини виникнення ангіни

Пазухи виробляють слиз, який допомагає чистити ніс і відчувати запах. Такий слиз переміщається з пазух у носову порожнину по тисячах крихітних волосків, які називаються віями, що утворюють свого роду конвеєрну стрічку. Сторонні частинки та організми, що потрапляють у пазухи, потрапляють у слиз і повертаються до носа. Щоб потрапити в ніс, слиз повинен пройти через невеликі отвори в кістках, що оточують пазухи.

Синусит зазвичай починається під час застуди, грипу чи іншої вірусної інфекції.

Це призводить до набрякання слизової оболонки носа (яка є м'якою тканиною всередині носа, а не просто слизом). В результаті відбувається тиск на отвір, через який слиз залишає пазуху.

Більшість випадків синуситу спричинені вірусними інфекціями. Однак у деяких людей може розвинутись бактеріальна інфекція. Це з тим, що коли синус заповнюється слизом і очищається від кисню, він створює ідеальні умови зростання бактерій.

Бактерії часто вже перебувають у носі, але не викликають інфекцію , тому що вони контролюються природним захистом організму.

Якщо захисні сили організму (наприклад, вії, дренаж пазухи або імунна система) не працюють належним чином, бактерії можуть спричинити інфекцію. У поодиноких випадках синусит може бути викликаний грибковою інфекцією. Люди, які отримують грибкові інфекції пазухи, зазвичай мають інші медичні проблеми, які впливають на їхню здатність боротися з інфекцією (наприклад, ВІЛ).

Також спричинити синусит може сінна лихоманка, а також інші алергії.

Основні симптоми

Симптоматика зазвичай має схожість з іншими застудними хворобами: біль у горлі, висока температура (38,5), але немає кашлю. До специфічних симптомів віднести можна почервоніння та набрякання мигдаликів, поява на них білого нальоту, болючі та збільшені лімфатичні вузли.

Швидку слід викликати при наступних симптомах:

● Набряки шиї та язика (або чогось одного);
● Напруга щелепних та шийних м'язів;
● Утруднене дихання.
Зверніть увагу і на труднощі при ковтанні слини. При тонзиліті спостерігається мінімум два із зазначених симптомів. Часто симптоми ангіни проходять за кілька днів.

Виды

Тонзиліт буває декількох видів:

● Катаральним;
● Лакунарним;
● Фолікулярним;
● Некротичним;
● Гнійним;
● Герпесним;
При ангіні фолікулярна поверхня мигдалин покривається заповненими гноєм жовтими бульбашками (основна ознака). Це важка форма тонзиліту. За неї температура може підніматися до 40, спостерігається серйозна інтоксикація, загальний стан важкий. 
Як виглядають мигдалики та уражені ділянки на них – дивись зображення:

Illustration

Тонзиліт фолікулярний і лакунарний - це стадії гнійної ангіни, але при лакунарній формі гнійне ураження поширюється більш широко. Під час лікування призначаються антибіотики.

Illustration

Ангіна герпесна дає знати про себе висипом на мигдаликах, схожою на герпетичну, слабкістю та головними болями.

Передаватися може кількома шляхами:

● Повітряно-краплинним;
● Контактним;
● Фекально-оральним.
● Провокують герпесну ангіну ентеровіруси, наприклад, Коксакі.

При некротичному тонзиліті відбувається відмирання тканин мигдаликів. Це найважча форма хвороби.

Ускладнення

Часто вони спостерігаються, якщо хвороба спровокував стрептокок. Найбільш часті:

● Ревматична лихоманка. Вражає серце, сьогодні трапляється рідко;
● Скарлатина. Зазвичай спостерігається у дітей;
● Гломерулонефрит. Запалення нирок зазвичай розвивається через тиждень після ангіни;
● Септичний артрит. Запалення у суглобах;
● Медіастініт. Гній може потрапити у глибокі отели горла та середостіння;
● Паратонзилярний абсцес. Гнійне ускладнення, при якому гній може потрапити в тканини поряд з мигдаликами і торкнутися клітковини.
Крім того, зустрічається отит, синусит та ларингіт.

Діагностика

Іноді діагностика ангіни включає лише опитування хворого плюс перевірку та огляд задньої частини горла. Але бувають потрібні та аналізи.

Один з основних методів виявлення стрептокока – бактеріологічний посів із горла. Також беруть аналіз крові на антитіла до стрептококів та експрес-тести.

Лікування ангіни

Багато в чому лікування ангіни залежить від того, який збудник її спровокував. Якщо причиною став вірус, потрібно брати лікарняний. Вилікувати ангіну вірусного походження неможливо, але можна полегшити стан хворого. Втім, іноді противірусні засоби призначаються.
Найкращими вважаються кагоцел, анаферон та засоби на основі інтерферону. Для цього потрібно максимально відпочивати, пити теплі чаї та інші напої (але не гарячі), пити парацетамол або ібупрофен (дітям не призначають), полоскати горло і приймати таблетки, що знімають болі в ньому. Також біль у горлі полегшити можуть спреї та антисептичні розчини.
Те саме потрібно робити і при ангінах бактеріального походження.

Консервативне лікування

У разі йдеться про лікування антибіотиками. Зазвичай, це пеніциліни, наприклад, амоксицилін або макроліди, наприклад, кларитроміцин або азитроміцин.

Обов'язково слід проводити і місцеву антибактеріальну терапію. Це згадані вище полоскання, зрошення мигдалін мирамістином та іншими антисептиками, аерозолі та спреї. Найбільш популярні:

● Максіколд;
● Гексорал;
● Стопангін.

Якщо є інтоксикація або зростає температура, потрібні будуть жарознижувальні, наприклад, нурофен і парацетамол. Також призначають вітаміни та засоби для підняття імунітету. При стані інтоксикації обов'язково слід пити 2-3 літри води, щоб організм очистився. Пастилки від кашлю теж потрібні, але вони мають допоміжну дію.

Видалення мигдаликів

Операція з їх видалення називається тонзилектомія. Проводять її під загальним наркозом. Відновлення триває трохи більше тижня. Сама операція триває близько 40 хвилин. Дорослому після неї можна майже відразу йти додому, діти перебувають на стаціонарному лікуванні і під наглядом отоларинголога кілька днів.

Призначають її в тому випадку, якщо тонзиліт часто повторюється або інші методи лікування ангіни не дуже ефективні. Але важливо пам'ятати, що мигдалики – частина імунної системи, тому краще не чіпати їх.

У будь-якому випадку, обов'язково потрібно звернутися до лікаря, який вирішить, чи потрібна операція, чи достатньо терапії антибіотиками.

Пам'ятайте, що при ангіні не можна займатися самолікуванням і торкатися мигдаликів. Доручіть це лікареві.

Лікування ангіни у дітей

Робота мигдаликів відіграє важливу роль в імунних процесах до підліткового віку, тому найчастіше на тонзиліт хворіють саме діти.

Головними бійцями з дитячою ангіною є антибіотики:

● Амоксиклав;
● Флемоксин Солютаб;
● Супракс.
Призначають їх терміном до тижня, найменшим як суспензії. Перед лікуванням слід провести посів на чутливість до засобу.

Для полоскань та обробки горла призначають місцево діючі засоби:

● Стопангін;
● Інгаліпт;
● Гексорал;
● ТераФлю лар;
● Гексикон;
● Септолеті;
● Грамідін.
Найменшим їх упорскують за щоку. Полоскання проводити можна і морською водою: існує кілька аптечних засобів на основі морської води. Іноді можна замінити її морською або звичайною сіллю.

Серед жарознижуючих найбільш популярний Панадол та нурофен у вигляді суспензій та сиропів, які швидко покращують самопочуття. Також призначаються імуномодулятори, антигістамінні засоби, фітопрепарати, вітаміни, пробіотики та фізіотерапевтичні процедури. Останнім клініка Laserdoc приділяє багато уваги. Так, ми використовуємо лазер для лікування ангіни у дитини сухим теплом. Це безболісно та полегшує неприємні симптоми. Цю процедуру можна проводити з трьох років.

Illustration

Способи профілактики

Специфічної профілактики тонзиліту немає. Профілактичні заходи потрібні для того, щоб зміцнити імунітет та зробити організм стійким до дії бактерій із вірусами.

Для цього залишково гартуватись і вести здоровий спосіб життя. Дітям, як і дорослим, потрібно багато рухатися, регулярно гуляти на природі, чи хоча б просто на вулиці, правильно харчуватися та пити вітамінні комплекси.

Дотримуйтесь гігієни порожнини рота та носоглотки, виявляйте осередки інфекцій і відразу ж усувайте їх. Лікуйте вчасно карієс та хвороби ясен, не давайте розвиватися синуситу та отиту. Влітку дітей обов'язково треба возити на море.

Переваги лікування ангіни у Кабінеті лазерної терапії

Кабінет лазерної терапії у Павлограді (Дніпропетровська область) спеціалізується на лазерному лікуванні суглобів та багатьох внутрішніх органів. Проте лазерне лікування ангіни у Павлограді ми теж проводимо.

Illustration

Раніше для боротьби з тонзилітом застосовували вуглекислотний лазер. При цій внутрішній процедурі лакуни в мигдаликах очищалися за допомогою лазерного променя. При процедурі потрібний загальний наркоз, а після неї потрібно довго пити анальгетики та полоскати горло з антибіотиками. Операція є досить ризикованою. Сьогодні цей метод вважається небезпечним і не таким сучасним, та й вартість у нього досить висока. Найактуальніша лазерна терапія без вуглекислого газу та наркозу.

Лазерна терапія - це безліч плюсів:

● процедура безпечна;
● не болюча;
● позитивно позначається на роботі імунної системи;
● заспокоює;
● не має побічних ефектів.

Як це працює у випадку з тонзилітом? Лазерний промінь ефективно зупиняє запальні процеси, очищає від гною лакуни, тобто заглиблення на мигдаликах, прискорює відновлення пошкодженої тканини на них. Крім того, лазер при тонзиліті працює як антисептик і як пілінг, який очищає лакуни та видаляє на мигдаликах каміння.

Сама процедура лікування тонзиліту лазером зовсім не болюча, тому для її проведення не використовуються препарати, що анестезують, а це зменшує список протипоказань. Застосовувати цей метод можна малечі з трьох років. Після неї одразу можна йти додому, а симптоматика слабшає одразу після першого сеансу. За відгуками, після курсу тонзиліт не повертається довго.

Лікування тонзиліту в Laserdoc - це найсучасніші лазерні прилади, точна діагностика, швидкі її результати і також швидке і надійне лікування. Консультацію можна пройти безкоштовно.

Головний спеціаліст ЛОР-кабінету в Laserdoc – Бережний Анатолій Іванович. Це лікар, який має двадцятирічний досвід лікування тонзилітів, отитів та інших захворювань горла, носа та вух лазером.

Також у кабінеті Laserdoc вилікувати лазером і безболісно можна недуги суглобів та судин, гінекологічні та урологічні хвороби, недуги шлунково-кишкового тракту, хвороби шкіри, вугровий висип. Записатися на прийом до Laserdoc можна як онлайн, так і телефоном.

Підбиваючи підсумки

Тонзиліт – це не «дитяча» хвороба, яка проходить за тиждень, а серйозна недуга, що призводить до серйозних ускладнень аж до асфіксії та хвороб нирок.

Саме тому слід лікувати її під контролем отоларинголога. Лікування тонзиліту лазером у Laserdoc – це безпека, відсутність болю та результат відразу ж після першої процедури.

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Наші контакти

Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету

Адреса

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Працюємо

Понеділок - П'ятниця: 15:30 - 18:30Субота: 9:00 - 14:00

Контакти

+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)


Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії

Дякуємо!

Ми вже обробляємо Ваше звернення

Can't send form.

Please try again later.

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!