Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22

Лікування артрозу у Павлограді

Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії

Запис на безкоштовну консультацію (м.Павлоград):+38099 733 19 64+38097 948 94 22

Артроз – це хвороба, при якому суглоби стають болючими та скутими. Це найпоширеніший вид суглобового захворювання в Україні.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Симптоми цієї хвороби мають тенденцію поступово розвиватися і включають біль у суглобах, припухлість та скутість. З метою зменшення болю необхідно змінювати спосіб життя (фізичні вправи, правильне харчування, схуднення), а також використовувати різні методи лікування артрозу за допомогою ліків або хірургічно. Хоча багато хто вважає артроз захворюванням людей похилого віку, це зовсім не так. Троє з п'яти пацієнтів із артрозом – молодше 65 років.

Артроз може виникнути внаслідок надмірного навантаження на суглоби і часто є наслідком важких видів спорту, ожиріння чи старіння. Якщо ви були спортсменом або танцюристом у юному віці і у вас болить коліно чи стегно, коли зранку вилазите з ліжка, велика ймовірність, що це початок розвитку артрозу.

Види захворювання

Артроз кульшового суглоба

У пацієнтів із цим видом захворювання можуть виникати проблеми при ходьбі. Спочатку діагностика може бути складною. Це з тим, що біль може з'являтися у різних місцях, включаючи пах, стегно, сідниці чи коліно. Біль може бути колючим і різким або тупим болем, і стегно часто стає жорстким.

Артроз колінного суглоба

Хоча вік є основним фактором розвитку артрозу колінного суглоба, молоді люди також можуть отримати його. Також це захворювання є спадковим. Крім цього, артроз колінного суглоба може виникнути внаслідок травми чи інфекції або навіть через надмірну вагу.

Артроз після травми коліна

Травма може вражати будь-які зв'язки та сухожилля, що оточують колінний суглоб. Травма також може вплинути на зв'язки, хрящі, меніски та кістки, що утворюють суглоб. Складність конструкції колінного суглоба і той факт, що він є активним суглобом, що несе, є факторами, що призводять до того, що коліно є одним з найбільш часто травмованих суглобів.

Артроз рук

Цей тип артрозу розвивається через знос суглобів. На кінцях кісток є шар гладкого матеріалу, який називається хрящом, що виконує функцію пом'якшення суглобів, що дозволяє їм легко ковзати. Але згодом хрящ зношується. Кістки починають тертися одна про одну, викликаючи симптоми артрозу рук.

У порівнянні з чоловіками жінки вдвічі частіше страждають від артрозу рук. У худих людей рідше розвивається артроз рук. Травми, такі як переломи кісток або вивихи, також можуть підвищити ймовірність виникнення цього захворювання, навіть якщо хворий раніше проходив лікування від цього захворювання.

Деформуючий артроз

При цьому захворюванні починається витончення та руйнування хрящової суглобової тканини. Інакше артроз кульшового суглоба відомий під назвою коксартроз, а артроз колінного суглоба називається ще гонартроз.

Артроз плечового суглоба

Це захворювання дуже поширене, тому багато людей стикаються з цією проблемою. При цьому, що старша людина, то вище ймовірність отримати діагностувати артроз плечового суглоба. Ця хвороба вражає хрящову тканину головки плечової кістки та суглобову западину лопатки, яка з'єднується з нею.

Симптоми та ознаки артрозу суглобів

Основними симптомами артрозу є біль у суглобах та скутість. Деякі люди також відчувають опухлість і тріск або потріскування під час руху уражених суглобів. Тяжкість симптомів артрозу може відрізнятися залежно від особливостей хворого, і навіть залежно від цього, які суглоби уражені. У одного хворого симптоми можуть бути слабкими і можуть з'являтися, то вщухати. Інший же хворий, який страждає на артроз, може відчувати більш тривалі і серйозні проблеми, які ускладнюють виконання повсякденних функцій.

Майже будь-який суглоб може бути вражений артрозом, але найчастіше це захворювання спостерігається в колінах, стегнах та дрібних суглобах рук. Таким чином можна виділити такі основні симптоми артрозу: тріск або скрип при русі суглоба суглоби здаються більшими або більш «нерівними» скутість і біль після довгої нерухомості виснаження м'язів і м'язова слабкість (зниження м'язової маси) обмеження діапазону рухів у суглобах.

Якщо Ви помітили деякі симптоми артрозу, необхідно звернутися до лікаря, для встановлення точного діагнозу і призначення необхідного лікування.

Причини розвитку хвороби суглобів

Протягом усього життя людини суглоби піддаються постійному хоч не великому, але травмуванню. У більшості випадків організм сам відновлює збитки, і людина не має жодних симптомів. Але при артрозі захисний хрящ на кінцях кісток ламається, викликаючи біль, набряк та проблеми при русі суглоба.

Може розвиватися кісткове зростання, і уражена область може запалитися (почервоніти і опухнути). Точні причини розвитку артрозу науці невідомі, але існують деякі фактори, що підвищують ризик розвитку артрозу:

● спадковість – артроз може передаватися у спадок
● травма суглоба – надмірне використання суглоба після травми або операції, не давши час суглобу відновитися
● ожиріння – зайва вага створює надмірне навантаження на суглоби, особливо які приймають основне навантаження, такі як коліна та стегна.
● вік – ризик розвитку захворювання збільшується з віком
● інші стани (вторинний артрит) - артроз може виникнути в суглобах, сильно пошкоджених раніше перенесеними або існуючими захворюваннями, таким як ревматоїдний артрит або подагра

Група ризику

До факторів ризику розвитку артрозу належать:

● Високі навантаження на суглоби протягом життя
● Вік (ризик розвитку артрозу збільшується з віком)
● Заняття легкою атлетикою також може призвести до розвитку артрозу
● Зміна навантаження на один із суглобів (при інших захворюваннях, які призводять до зміни ходи або постави)
● Артроз частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків
● Раніше отримані травми
● Ураження суглоба іншими захворюваннями
● Хірургічна операція на коліні
● Нестача фізичних вправ, що зміцнюють м'язи (слабкі м'язи прискорюють старіння суглобів)
● Надлишкова вага
● Використання певних ліків (наприклад, глюкокортикоїди, протисудомні препарати)

Ускладнення

Для багатьох людей артроз є хронічним захворюванням, яке дуже виснажує, що в результаті призводить до тривожності та депресії. Цікаві факти:

Колінний артроз – основна причина інвалідності серед дорослих

Мають обмеження у
рухливості

75%людей

Не можуть виконувати повсякденні функції

25%людей

Крім заподіяння болю, артроз може призвести до таких ускладнень:

Порушення сну

Постійно ниючі суглоби заважають спокійному сну, що відновлює. Відсутність повноцінного нічного сну може посилити біль. Жорсткість та обмежений діапазон рухів також можуть заважати почуватися комфортно у ліжку.

Зниження продуктивності

Багато людей пропускають кілька днів роботи на рік через хронічний біль у суглобах. Артроз також може призвести до зниження здатності виконувати звичайні повсякденні дії, такі як: робота по дому приготування їжі одягатися Виконання цих функцій може покращити ефективне лікування. Тим не менш, деякі люди з артрозом можуть потребувати допомоги у виконанні простих повсякденних справ.

Збільшення ваги

Біль та скутість можуть зменшити бажання бути активним. У хворого знижується бажання брати участь у заходах, які раніше приносили йому радість. Артроз може призвести до зниження здатності займатися спортом чи навіть ходити. Відсутність активності не лише обмежує задоволення від життя – це може призвести до нездорового збільшення ваги.

Надмірна вага може посилити симптоми артрозу, а також призвести до збільшення ризику розвитку інших ускладнень, зокрема:

● цукровий діабет
● гіпертонія
● хвороба серця

Подагра

Артроз може змінити хрящ, викликаючи утворення кристалів урату натрію у суглобах. Це може призвести до подагри та гострого болю. Подагра може виникнути банально на великому пальці.

Тривога та депресія

Біль при артроз негативно впливає на психічне здоров'я хворого. Більше 40% пацієнтів скаржаться на збільшення тривоги та депресію внаслідок симптомів артрозу.

Інші ускладнення

Інші ускладнення, які можуть виникнути через артроз включають:

● відмирання кістки (остеонекроз)
● стресові переломи
● кровотеча або інфекція в суглобі
● руйнування сухожиль і зв'язок навколо суглобів
● здавлювання нерва в хребті

Методи діагностики артрозу

Щоб діагностувати артроз, лікар розпитає хворого про симптоми та огляне суглоби. Вища ймовірність діагностування артрозу у таких випадках:

● пацієнт старше 50 років
● існує біль у суглобах, який посилюється після навантажень
● ранкова скутість у суглобах після пробудження, що триває менше 30 хвилин

Додаткові аналізи, такі як рентген або аналіз крові, зазвичай не потрібні, але можуть бути використані для виключення інших можливих причин, таких як ревматоїдний артрит або перелом кістки.

Лікування артрозу

Артроз - це тривалий стан, і його не можна вилікувати повністю, крім цього, він постійно прогресує.

Ряд доступних методів лікування переважно розраховані зниження симптомів.

Основними методами лікування артрозу є:

● зміна способу життя, а також виконання регулярних вправ
● зниження ваги (якщо є зайва вага)
● носити зручне взуття використання спеціальних пристроїв для зниження навантаження на суглоби під час повсякденної діяльності

У деяких випадках, коли вищезазначені методи лікування не допомогли або пошкодження суглобів є особливо серйозним, може проводитися операція з відновлення, зміцнення або заміни пошкодженого суглоба.

Зміна способу життя

Вправи

Вправи є одним із найважливіших методів лікування людей з артрозом, незалежно від віку або рівня фізичної підготовки. Фізична активність повинна включати комбінацію вправ для зміцнення м'язів і вправ для поліпшення загальної фізичної форми.

Якщо артроз викликає біль та скутість, є ймовірність, що фізичні вправи посилять симптоми.

Тим не менш, регулярні фізичні вправи нарощують м'язи та зміцнюють суглоби, зазвичай допомагають знизити прояви симптомів. Вправи також корисні для схуднення, покращення постави та зняття стресу, і все це позитивно впливає на зняття симптомів.

Лікар або фізіотерапевт може розповісти про переваги, які можна очікувати від програми вправ, а також може дати план вправ, яким можна слідувати вдома. Важливо дотримуватися цього плану, т.к. є ризик, що надто швидке виконання вправ чи неправильне виконання вправ може зашкодити суглоби.

Зниження ваги

Надмірна вага або ожиріння часто посилює артроз, оскільки може призвести до збільшення навантаження на деякі суглоби.

Якщо у хворого надмірна вага, необхідно його знизити, виконуючи більше фізичних вправ та дотримуючись здорової дієти.

Медикаментозне лікування артрозу

Тільки лікар може розповісти хворому на артроз про ліки (в т.ч. знеболювальні), які знижують симптоми захворювання.

Знеболюючі препарати

Тип знеболюючих ліків залежить від складності артрозу та інших захворювань чи проблем зі здоров'ям, які можуть бути у пацієнта.

Підтримуючі процедури

На додаток до зміни способу життя та медикаментозного лікування, можна скористатися низкою підтримуючих процедур, які допоможуть знизити біль та полегшити виконання повсякденних завдань.

Електростимуляція нерва

Черезшкірна електрична стимуляція нервів використовує апарат, який посилає електричні імпульси через липучки, які називають електродами, прикріпленими до шкіри.

Це полегшить біль, викликаний артрозом, за рахунок оніміння нервових закінчень у спинному мозку, які відповідають за болючі відчуття. Електростимуляцію зазвичай проводить фізіотерапевт, який може порадити силу імпульсів та тривалість лікування.

Гарячі та холодні компреси

Застосування гарячих чи холодних компресів (іноді званих термотерапією чи кріотерапією) до суглобів може полегшити біль та симптоми артрозу. Грілка, наповнена гарячою або холодною водою і прикладена на уражену ділянку, може бути дуже ефективним методом зниження болю.

Компреси можна охолоджувати в морозильній камері або нагрівати в мікрохвильовій печі.

Мануальна терапія

Малорухливість суглобів призводить до втрати м'язів і може збільшити жорсткість, спричинену артрозом. Мануальна терапія проводиться фізіотерапевтом. Він використовує техніку розтягування, щоб зберегти суглоби гнучкими та еластичними.

Допоміжні пристрої

Якщо артроз викликає проблеми з рухливістю або утруднює виконання повсякденних завдань, хворому можуть допомогти деякі допоміжні пристрої. При артрозі нижніх кінцівок, таких як стегна, коліна чи ступні, є спеціальне взуття або ортопедичні устілки для взуття.

Взуття з підошвою, що амортизує, може допомогти зменшити навантаження на суглоби ніг при ходьбі. Спеціальні устілки можуть допомогти рівномірно розподілити вагу. Опори для ніг виконують такі функції.

Якщо артроз стегна або коліна впливає на рухливість, необхідно використовувати спеціальний засіб для ходьби (палиця або тростина). Тростину необхідно тримати на протилежному боці від ураженої ноги, щоб вона прийняла на себе частину вагового навантаження.

Також при артрозі може бути корисною шина (шматок твердого матеріалу, що використовується для підтримки суглоба або кістки). Шину може надати фізіотерапевт, який проінструктує, як правильно її використовувати.

При артрозі хворому може знадобитися допомога для виконання ручних операцій, наприклад, включення крана. З цією метою встановлюються спеціальні перемикачі, які полегшують увімкнення води хворими на артроз рук.

Хірургічне лікування артрозу

Хірургічне втручання при артрозі необхідне в окремих випадках, коли інші методи лікування неефективні або коли один із суглобів серйозно пошкоджений. Хірургічне лікування артрозу може значно покращити симптоми, мобільність та якість життя хворого.

Однак не можна гарантувати, що операція повністю позбавить хворого всіх симптомів, тому після операції все одно може з'являтися біль і скутість. Існує кілька різних видів хірургічного лікування артрозу. Деякі їх описані нижче.

Артропластика

Артропластика також відома як замісна терапія суглобів, найчастіше проводиться для заміни кульшового та колінного суглобів. Артропластика (замінна терапія) має на увазі заміну ураженого суглоба штучним (протезом), зробленим із спеціальних міцних матеріалів.

Термін служби штучного суглоба може становити до 20 років, у частих випадках його доведеться замінити раніше. Існує також новий вид операції із заміни суглобів під назвою шліфування.

При такому вигляді хірургічного лікування використовує тільки металеві компоненти і цей метод найбільш підходить для молодших пацієнтів.

Артродез

Якщо заміна суглоба з будь-яких причин не може бути здійснена, є ще один вид хірургічного лікування, відомого як артродез.

Принцип цього полягає у поєднанні суглоба, зафіксувавши їх у постійному положенні. При такому рішенні суглоб буде міцнішим, менш болючим, але повністю знерухомлений.

Остеомія

При артрозі колін і неможливості заміни суглоба може бути проведена операція під назвою остеотомія. Операція полягає в тому, що хірург додає або видаляє невелику ділянку кістки вище або нижче за колінний суглоб.

Ця процедура дозволяє вирівняти коліно, щоб основна вага не припадала на пошкоджену частину коліна. Остеотомія може полегшити симптоми артрозу, хоча зрештою може знадобитися і операція із заміни колінного суглоба.

Лікування артрозу ефективніше у комплексі: ліки + вправи + допоміжні пристосування (за потреби).


Застосування лазерної терапії. Відео.

Комплексний підхід (спільно з іншими методами лікування артрозу) з використанням терапевтичного лазера активує всю ефективність лазерної терапії та результат помітно вищий.


Лазерна терапія

Лазерна терапія є одним із найефективніших методів допоміжної терапії при лікуванні захворювань суглобів.

Лікування артрозу лазером має такі переваги:

● сприяє зниженню запалення
● після чотирьох сеансів лазерної терапії відбувається максимальне вироблення колагену та біостимуляції клітин
● вже після кількох сеансів скорочується тривалість гострого болю, а також покращується загальний стан пацієнта
● лазерна терапія прискорює дію лікарських засобів, що призводить до скорочення термінів лікування та економії на ліках
● при гострій формі артрозу ефект настає швидше, ніж при хронічній формі
● при застосуванні лазерної терапії настає полегшення больових відчуттів, а також відновлюється функція суглоба
● лазерна терапія знижує біль, мінімізує ранкові “розгойдування” та частоту нічних пробуджень
● покращує кровообіг
● прискорює процес відновлення пошкоджених клітин
● нормалізує імунну систему

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Наші контакти

Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету

Адреса

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Працюємо

Понеділок - П'ятниця: 15:30 - 18:30Субота: 9:00 - 14:00

Контакти

+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)


Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії

Дякуємо!

Ми вже обробляємо Ваше звернення

Can't send form.

Please try again later.

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!