Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71


Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22


Лікування атопічного дерматиту

Запис на безкоштовну консультацію (м.Павлоград):
+38099 733 19 64
+38097 948 94 22

Нейродерміт (атопічний дерматит) - це хронічне захворювання, що виникає в дитинстві.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Це шкірне захворювання, яке має спадкову схильність. У 85% випадків симптоми з'являються у перші п'ять років життя. При атопічному дерматиті стан шкіри постійно змінюється. Симптоми можуть проявлятися по-різному.

Причини виникнення нейродерміту

Причини нейродерміту численні та різноманітні:

● генетична схильність
● фактори навколишнього середовища
● запалення шкірного покриву.
Це шкірне захворювання спричинене дефіцитом, дисбалансом або неправильним функціонуванням речовин (наприклад, білків або жирів), які відповідають за формування верхнього шару шкіри у дитини. В результаті відбувається об'ємне випаровування рідини і шкіра стає сухою. До того ж, шкіра стає доступнішою для проникнення алергенів та інших речовин навколишнього середовища, що спричиняє запальні реакції.

Крім вищезгаданих причин, також розвитку дерматиту можуть сприяти зміни структури шкіри, кліматичні та погодні умови, психологічний стрес, хімічні подразники (наприклад, засоби для душу та вмивання, порошки) і т. д. Всі ці фактори впливають на шкіру дитини.

Симптоми нейродерміту (атопічного дерматиту)

При атопічному дерматиті стан шкіри постійно змінюється. Можуть виникнути такі симптоми:

● суха, чутлива шкіра
● свербіж
● почервоніння шкіри
● лускатість
● плями на шкірному покриві
● поява кірки
● грубість шкіри

Всі ці симптоми можуть виникати як одночасно, так і окремо. Екзема з'являється на різних ділянках шкіри залежно від віку пацієнта. У дитинстві висипання проявляються на обличчі, верхній частині тіла, руках і поверхнях, що розгинають, рук і ніг. 

У маленьких дітей дерматит проявляється в основному в поглибленнях колін, ліктів, на обличчі та шиї. Дерматит на руках та ногах може також спостерігатися у дітей старшого віку, підлітків та дорослих.

Діагностика нейродерміту

Немає лабораторних досліджень для встановлення атопічного дерматиту. Діагноз ґрунтується на підставі перерахованих вище симптомів, перерахованих вище. Після встановлення діагнозу проводиться додаткове обстеження шкіри. Атопічні захворювання у ній можуть бути важливим показником.

Такі шкірні захворювання, як псоріаз, можуть іноді викликати схожі симптоми. Детальні дослідження з дерматологом можуть надати потрібну інформацію.

Види дерматиту

Дерматит дуже поширений. Дуже багато людей страждають на ту чи іншу форму дерматиту, який викликає сухість, почервоніння, свербіж і запалення шкіри. Існує безліч різних методів лікування дерматиту та екземи. При цьому обговоривши симптоми дерматиту з лікарем, можна уникнути подальшого розвитку цього захворювання.

Існує кілька різних форм дерматиту. Усі форми трохи відрізняються, але всі вони викликані різними шкірними реакціями на алергени та подразники.

Атопічний дерматит

Алергічний контактний дерматит – це форма дерматиту, що ми спостерігаємо досить часто. Він виглядає як червоний, сверблячий, лускатий висип з видимими межами.

Як правило, причина алергічного контактного дерматиту спричинена хімічними речовинами або іншими елементами зовнішніх джерел. Деякі з найпопулярніших дратівливих елементів включають нікель, ароматизатори, фарби для волосся, консерванти, гуму та латексні продукти. Ці елементи викликають подразнення поверхні шкіри, викликаючи висипання.

Дратівливий контактний дерматит

На відміну від алергічного контактного дерматиту, коли реакція торкається лише невелику частину шкіри, дратівливий контактний дерматит зазвичай не утворює меж. Ця форма дерматиту розвивається відразу після на шкіру дратівливих компонентів. Деякі з найбільш поширених дратівливих компонентів включають жорсткі мила, миючі засоби та розчинники.

Атопічний дерматит

Атопічний дерматит є імунологічним захворюванням, що викликає гіперреактивність шкіри до різних зовнішніх речовин. Ця форма дерматиту часто є тривалим захворюванням шкіри, що зазвичай розвивається протягом перших шести місяців до п'яти років життя дитини.

Коли пацієнти звертаються до нас з атопічним дерматитом, вони часто описують його як «подряпину, яка свербить», оскільки вона супроводжується дратівливим відчуттям. Коли пацієнти описують нам ці симптоми, ми рекомендуємо, щоб вони якомога більше уникали сверблячки та розчісування, оскільки подряпини можуть призвести до набрякання шкіри, розтріскування та утворення бульбашок. Щоб уникнути подряпин, необхідно застосовувати спеціальні ліки чи мазі.

Екзема рук

Екзема або дерматит, який є на руці, відрізняється від інших форм дерматиту або екземи, тому що він вимагає іншого підходу до лікування. Наприклад, руки є частиною тіла, що піддається ризику постійного впливу агресивних подразників, включаючи повітря, воду, мило та інші засоби для чищення. Через це лікування екземи рук може бути агресивнішим, ніж лікування інших форм екземи або дерматиту.

Нейродерміт

Нейродерміт впливає переважно на здорові ділянки шкіри. При нейродерміті проблема починається не зі шкіри, а з відчуття сверблячки, яка може викликати подразнення нервових закінчень шкіри у разі появи подряпин.

З нескінченним циклом сверблячки і розрахунків, шкіра в кінцевому підсумку також піддається впливу. Це може призвести до ущільнення, лускатості та подразнення шкіри. Завдання лікування нейродерміту полягає в тому, щоб розірвати цикл сверблячки та розчісування. У Кабінеті лазерної терапії з метою розриву послідовності подразнень (свербіж-розчісування), ми застосовуємо лазерну та світлову терапію.

Нумулярний дерматит

Нумулярний дерматит, також званий дискоїдною екземою, є формою дерматиту, який проявляється у вигляді виразних овальних виразок на шкірі у формі монет. Ця форма дерматиту часто виникає після травм шкіри, таких як укуси комах або сильні опіки. Згодом ці виразки стають сверблячими і призводять до того, що уражена ділянка шкіри заповнюється гноєм і виглядає твердою.

Себорейний дерматит

Себорейний дерматит є однією з найпоширеніших причин, через яку дорослі пацієнти відвідують дерматолога. Симптоми включають червоні, сверблячі, лускаті плями на поверхні шкіри. Зазвичай ці плями формуються на ділянках верхньої частини тіла, які мають багато сальних залоз, які включають частини обличчя, вух, шкіри голови та грудей. 
Себорейний дерматит викликається дріжджоподібним організмом, що живе на шкірі.

Стазовий дерматит

Стаза-дерматит відбувається внаслідок закупорки вен. Цей різновид дерматиту зазвичай зустрічається у пацієнтів старше 65 років. У міру старіння, клапани, що відповідають за кровотік у венах, руйнуються, що викликає проникнення еритроцитів у шкіру, що в кінцевому підсумку призводить до запалення шкіри.

Запалення шкіри, викликане стазовим дерматитом, зазвичай зустрічається на гомілках. При такій формі дерматиту ми рекомендуємо своїм пацієнтам піднімати і тримати ноги над серцем якомога довше. Це дозволяє ногам відновити нормальний кровотік, а також зменшити свербіж.

Терапія та лікування атопічного дерматиту

Правильний догляд за шкірою та дієта є основою лікування атопічного дерматиту як у дорослих, так і у дітей. Догляд включає регулярне очищення і зволоження шкіри, а також дотримання деякої дієти. Це допомагає запобігти інфекції, а спеціальні засоби догляду за шкірою забезпечують її жиром і вологою. На жаль, немає єдиного продукту «все в одному» для єдиного лікування шкіри при атопічному дерматиті.

Вибір засобів догляду повинен бути адаптований відповідно до сезону:

● взимку, коли повітря холодне і сухе, необхідно використовувати досить жирні засоби
● влітку, коли повітря гаряче та вологе, застосовують засоби з низьким вмістом жиру

Багато пацієнтів страждають від сильної сверблячки, т.к. роздряпують шкіру, що призводить до ще більшого сверблячки. Мета лікування – розірвати це порочне коло між свербінням, дряпанням та погіршенням зовнішнього вигляду шкіри. Для цього можуть бути корисні такі заходи, як, наприклад, охолодження, сприятливі для шкіри та повітропроникні тканини, компреси з чорним чаєм, столовою сіллю або мазями.

Якщо стан шкіри погіршується, незважаючи на правильний догляд, як додатковий захід часто доводиться звертатися до протизапальної терапії (застосування кортизонових кремів та мазей та/або імуномодуляторів).

Існують й інші фактори, які сприяють розвитку атопічного дерматиту, такі, наприклад, як стрес або інші подразники, що надають несприятливий вплив на стан шкіри. Такі фактори необхідно уникати, наскільки це можливо.

Також, одним із найефективніших та найдієвіших методів лікування атопічного дерматиту є комплексне лікування із застосуванням лазерної або світлової терапії.
Ефективність такого методу полягає в тому, що світлові та лазерні промені посилюють кровообіг та фотосинтез, що призводить до прискорення відлущування відмерлих клітин та утворення нових. Крім благотворного впливу світлових та лазерних променів на уражені ділянки, така терапія сприяє поліпшенню кровообігу, зміцненню імунітету та поліпшенню загального емоційного стану пацієнта.

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!