Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71


Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22


Лікування циститу

Запис на безкоштовну консультацію (м.Павлоград):
+38099 733 19 64
+38097 948 94 22

Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії

Цистит є набір хронічних симптомів сечового міхура. Коли нирки відфільтровують рідкі відходи з крові, такі відходи називаються сечовиною і вони знаходяться в сечовому міхурі. Коли міхур заповнений, нерви та м'язи посилають сигнали у мозок, тим самим викликаючи бажання помочитися.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Люди з циститом відчувають постійний або уривчастий біль у сечовому міхурі та в його ділянці. Хворі на цистит можуть мочитися кілька десятків разів на день і відчувати біль і печіння під час сечовипускання.

Цистит є хронічним запальним захворюванням сечового міхура, яке може спричинити постійний або тимчасовий дискомфорт, при цьому симптоми можуть проявлятися як легко, так і важко. При неінфекційному циститі симптоми схожі на інфекційну форму захворювання, але лікування антибіотиками у разі неефективно.

Причини циститу

Багато лікарів вважають, що причини виникнення циститу пов'язані з розладом природної підкладки (епітелію) сечового міхура, що дозволяє токсинам із сечею проникати в сечовий міхур, що призводить до запалення, роздратування та зменшення здатності утримання сечі. Також майже всі результати аналізів виявляють у сечі людей, хворих на цистит, наявність фактора, що перешкоджає нормальному зростанню клітин усередині стінки сечового міхура.

Основні симптоми

Симптоми циститу схожі на симптоми при інфекції сечовивідних шляхів. В обох випадках важливо пити багато води, щоб промити сечовий міхур.

Симптоми циститу включають:

● потреба частого сечовипускання
● біль або печіння при сечовипусканні;
● неприємний запах та каламутність сечі;
● кров у сечі (це буває рідко);
● часте сечовипускання;
● позиви до сечовипускання (раптова необхідність випорожнення сечового міхура);
● біль у ділянці тазу;
● дискомфорт;
● печіння під час сечовипускання, а також роздратування або сильний біль;
● відчуття болю чи дискомфорту в нижній частині живота.
У дев'яти з десяти випадків жіночого циститу це захворювання викликається бактеріями з кишечника. У жінок уретра коротше, ніж у чоловіків, і вона розташована ближче до ануса. Ці бактерії переміщаються із заднього проходу в уретру внаслідок недотримання гігієнічних правил (наприклад, витирання ануса не спереду назад, а навпаки).

У жінок також може початися цистит після статевого акту, тому що бактерії можуть бути втиснуті в уретру і знизити ризик такого розвитку допоможе, якщо відразу після сексу помочитися – щоб змити різні бактерії, які могли бути перенесені. Деякі інфекції, що передаються статевим шляхом можуть імітувати деякі симптоми циститу. Якщо печіння під час сечовипускання супроводжується виділеннями, слід негайно звернутися до лікаря.

Аналогічним чином, якщо відчувається постійний біль і утруднене сечовипускання, слід негайно звернутися до лікаря, оскільки це може бути симптомом каменів у нирках або інших небезпечних інфекцій.

Багато пацієнтів з циститом скаржаться, що симптоми можуть погіршуватися при вживанні певних продуктів або напоїв або після перенесеного стресу. Для жінок біль може посилюватись під час менструального циклу. Як чоловіків, так жінок, біль під час чи після сексуальної активності є звичайним явищем.

Види циститу

Існує багато різних типів циститу. Сечовий міхур може бути пошкоджений у різний спосіб: від звичайних бактерій до паразитичних хробаків, або в результаті хімічного впливу радіації.

Інфекційний або бактеріальний цистит

Інфекційний цистит виникає внаслідок влучення інфекції. Це може бути бактеріальна інфекція, вірусна чи грибкова інфекція (наприклад, Candida). До симптомів відносяться лихоманка або озноб. Багато хто помилково вважає, що інфекції виникають внаслідок поганої особистої гігієни.
Навесні 2018 року у жінки з типовою інфекцією сечового міхура було виявлено страшну множинну стійку бактерію, вперше виявлену в Китаї у продуктах зі свинини. З того часу ця бактерія визнана у всьому світі. Лікарсько-стійкі інфекції Candida зустрічається у рекордних кількостях.
Симптоми інфекції сечовивідних шляхів включають:
● часте сечовипускання;● позиви до сечовипускання;● біль при сечовипусканні;● лихоманка та/або озноб;● кров у сечі.
Пацієнти з підозрою на інфекційний цистит зазвичай здають аналіз сечі та посів, разом з пробою на чутливість до антибіотиків, щоб визначити, яке лікування є найбільш ефективним. Без лікування, інфекції можуть прогресувати у нирки, де вони можуть стати небезпечними для життя. Якщо ви підозрюєте, що у вас інфекція сечового міхура, потрібно дотримуватися пастельного режиму. Якщо симптоми посилюються, негайно зверніться по допомогу.

Інтерстиціальний цистит

Пацієнти з інтерстиціальним циститом (далі ІЦ) мають усі симптоми інфекційного, але в аналізах сечі немає бактерій, вірусів чи грибків. Спочатку вважалося, що ІЦ – це дисфункція та/або пошкодження стінки сечового міхура. Нещодавні дослідження виявили, що багато пацієнтів мають травму м'язів тазового дна, що сприяє чи посилює симптоми.

Еозинофільний цистит

Еозинофільний цистит (далі ЕЦ) – це дуже рідкісне захворювання сечового міхура, що характеризується накопиченням еозинофілів (типу лейкоцитів) у сечовому міхурі. 
Еозинофіли зазвичай живуть у кровотоку у невеликих кількостях. Зазвичай з'являються у відповідь на алергію, шкірні захворювання, інфекції, аутоімунні захворювання, деякі види раку та захворювання кісткового мозку. Однак у деяких умовах еозинофіли накопичуються в різних органах та тканинах, де вони можуть викликати травми та запалення, у тому числі: сечовий міхур, стравохід, шлунок, товста кишка, кровоносні судини.

Кетамінний цистит

Кетамінний цистит (або синдром кетамінового міхура) є досить новим зареєстрованим побічним ефектом до рекреаційного використання кетаміну. Вперше задокументовані у 2007 році медики в Азії, Канаді, США та Європі повідомили про лікування молодих підлітків, які зловживають кетаміном, у яких, мабуть, тяжкі і, можливо, незворотні захворювання сечового міхура, нирок, печінки та можливе пошкодження головного мозку. Тривале використання кетаміну може мати катастрофічні наслідки для сечовивідних шляхів.

Геморагічний цистит

У пацієнтів з раптовою кров'ю в сечі може бути діагностований геморагічний цистит. Це часто пов'язано з лікуванням раку (опромінення, хіміотерапія), різними хімічними впливами (барвники, інсектициди та кетамін), рак сечового міхура та важкими аутоімунними захворюваннями (ВІЛ). Пацієнти повинні спочатку бути обстежені, щоб визначити, що може спричинити симптоми сечового міхура. 
Обстеження може включати цистоскопію, щоб лікар міг ближче розглянути стінку сечового міхура. Антибіотики можуть бути використані для лікування та/або запобігання майбутній інфекції. При виникненні анемії можуть знадобитися інфузії та/або переливання крові. Також необхідно знизити болючі відчуття.

Радіаційний цистит

Променевий цистит часто виникає в результаті променевої терапії для лікування раку в ділянці малого тазу (передміхурової залози, шийки матки, яєчників, сечового міхура). Випромінювання може пошкодити та/або викликати запалення у кровоносних судинах та тканинах, що підтримують функцію сечового міхура. 
Симптоми можуть бути короткочасними або довготривалими, що призводить до різних симптомів сечовипускання, мікроскопічної або видимої крові в сечі, скорочення сечового міхура, дисфункції сечового міхура, нетримання сечі, некрозу і навіть смерті. Інтенсивність радіаційного циститу залежить від того, де був уражений сечовий міхур, потужності дози та часу дії.

Цистит, спричинений хіміотерапією

Деякі види терапії раку (хіміотерапія) можуть дратувати стінки сечового міхура. Якщо ви отримуєте терапію циклофафамідом та іфосфамідом, ви повинні розуміти, що ці препарати розбиті на речовини (акролеїн), які можуть дратувати слизову оболонку сечового міхура. Це може спричинити серйозну кровотечу. 
Лікування може включати припинення прийому ліків і / або хімічний вплив, що викликає подразнення сечового міхура, використання терапії, яка може допомогти захистити стінку сечового міхура, і, звичайно, знеболювальне лікування. Модифікація дієти, щоб уникнути продуктів із високим вмістом кислоти та кофеїну, також дуже корисна.

Фолікулярний цистит

Фолікулярний цистит може виникати після тривалих хронічних циститів, спричинених інфекцією або хіміотерапією, коли слизова оболонка сечового міхура змінюється. Дрібні слизові, коричневі вузлики видно на стінці сечового міхура, часто в областях глибокого запалення. 
У деяких випадках слизова оболонка сечового міхура може стати дуже потовщеною, часто з пурпуровим або сіруватим кольором. Гній та/або виразки також можуть бути присутніми. Першим пріоритетом лікування є лікування будь-яких інфекцій. Антигістамінні препарати, антидепресанти, спазмолітики та сечові анестетики можуть допомогти впоратися із симптомами.

Ускладнення

Через затягування діагностики захворювання та відсутності лікування, цистит викликає психологічні та соціальні проблеми, які можуть вплинути на сім'ю, роботу та спосіб життя:

● тривожність;
● депресія;
● складності під час подорожей;
● втома;
● неможливість насолоджуватися звичайною діяльністю;
● безсоння;
● панічне розлад;
● зміна ваги та розлади харчової поведінки.

Діагностика циститу

Діагностувати цистит досить складно. Саме тому багатьом пацієнтам доводиться відвідувати кількох лікарів, допоки не буде встановлено правильний діагноз. Жодний аналіз не покаже 100% наявність циститу. 
Для встановлення точного діагнозу, лікар обов'язково вивчає історію хвороби, оглядає пацієнта, видає направлення на аналіз сечі та інші аналізи, які допоможуть виключити інші захворювання, що мають схожі симптоми.

Методи лікування циститу

Для лікування циститу, крім ліків, існує безліч інших методів, у тому числі зміна способу життя, які допоможуть зменшити симптоми циститу.

Розрізняють такі методи лікування:

● дієтичні обмеження
● лазерна терапія
● медикаментозна терапія
● хірургія.
Дієта може допомогти знизити споживання багатих калієм та кислотами продуктів, спецій та напоїв, які сприяють подразненню сечового міхура та його запаленню.

Лазерна терапія допомагає полегшити симптоми, знизити болючі відчуття, збільшуючи приплив крові до сечового міхура. Лазерний промінь посилає лазерну енергію глибоко у тканини, стимулюючи синтез нового колагену, еластину та кровоносних судин, завдяки чому відбувається відновлення тканин.

Середньостатистичні пацієнти з хронічним циститом, швидше за все, вже перепробували майже всі можливі антибіотики, вони добре знають, що таке «імуномодулятори», вони лікують дисбактеріоз пробіотиками. Як правило, з хронічним циститом пацієнти вже не вірять у можливість повного одужання. А причина цього – встановлення невірного діагнозу та як результат – неправильне лікування.

Що важливо розуміти: хронічний цистит – запалення сечового міхура, викликане іншими захворюваннями. Це означає, що існує зовнішнє джерело, з якого інфекція потрапляє до сечового міхура: нирки, уретру, піхву і т.д. Тому при лікуванні хронічного циститу важливо визначити захворювання, якими викликаний цистит та займатися лікуванням саме цих захворювань.

Лазерна терапія є одним із найефективніших методів лікування циститу.

Профілактика циститу

Не завжди можливо запобігти циститу, але є деякі рекомендації, які мінімізують ризик розвитку захворювання:

● Не використовуйте парфумовану ванну з піною, мило або тальк навколо статевих органів.
● Приймайте душ, а не ванну, щоб уникнути впливу на геніталії хімічних речовин, які містяться в засобах для чищення.
● Завжди повністю випорожнюйте сечовий міхур, коли ви йдете до туалету.
● Якщо хочеться в туалет, не затягуйте – спорожняйте сечовий міхур. Затримка може призвести до додаткового навантаження на сечовий міхур і зробити його сприйнятливішим до інфекцій.
● Носіть бавовняну нижню білизну і не одягайте вузькі джинси та штани.
● Завжди витирайте попереду, а не навпаки, після випорожнення.
Деякі люди вважають, що певні види їжі та напоїв посилюють цистит. Наприклад, кава, фруктовий сік чи гостра їжа. Якщо є щось, що викликає цистит, ви можете уникнути цього.

Журавлинні продукти

Хоча журавлинні продукти не є ефективними при лікуванні циститу, вони можуть допомогти запобігти повторним нападам. Високоміцні капсули, що містять 200 мг екстракту журавлини, доступні в багатьох аптеках.

Журавлинні капсули можуть бути більш ефективними, ніж журавлинний чай або сік, тому що там багато соку. Капсули з журавлиною не рекомендуються, якщо ви приймаєте варфарин (розріджуючий кров препарат).

Цистит та секс

Нижче наведено деякі поради щодо профілактики, які можуть виявитися корисними, якщо цистит викликаний сексом:

● Мийте статеві органи та руки до та після сексу.
● Під час сексу використовуйте мастило, щоб не пошкодити ділянку геніталій.
● Якщо ви використовуєте контрацепцію, спробуйте змінити вигляд контацептивів.
● Після сексу спорожняйте сечовий міхур якнайшвидше, щоб позбутися мікробів.
В даний час немає доказів того, що препарати естрогену, які використовуються для лікування жінок після менопаузи, можуть запобігти циститу.

Люди, які носять катетери, повинні знати, як їх змінювати, не ушкоджуючи область.

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Наші контакти

Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету

Адреса

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Працюємо

Понеділок - П'ятниця: 15:30 - 18:30Субота: 9:00 - 14:00

Контакти

+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)


Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії

Дякуємо!

Ми вже обробляємо Ваше звернення

Can't send form.

Please try again later.

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!