Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71


Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22


Лікування дерматиту

Запис на безкоштовну консультацію (м.Павлоград):+38099 733 19 64+38097 948 94 22

Дерматит – це запалення шкіри у дорослих та дітей, внаслідок впливу несприятливих факторів фізичного, хімічного чи біологічного характеру.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Як правило, дерматит проявляється у вигляді почервоніння шкіри, свербежу, висипу, кірки або рідких бульбашок.

Дерматит може протікати як у легкій формі, не позначаючи загальному самопочутті, так може мати серйозну форму, яка небезпечна своїми ускладненнями.

Важливо! Дерматит завжди має причину його розвитку через інші захворювання. Як правило, ця хвороба є симптомом інших серйозних захворювань. Тому важливо не лікувати сам дерматит, а виявити причину виникнення.


Місце локалізації запалення шкіри залежить від виду дерматиту та його етіології. Ось, наприклад, атопічний дерматит зустрічається найчастіше в дітей віком до 3-х років. Локалізація висипань при такому вигляді дерматиту – це шкіра ніг і рук, в області передпліч, зап'ястків, гомілковостопних суглобів і стоп, ліктьових та підколінних згинів. Себорейний дерматит в основному виникає на лицьовій та волосяній частині голови і вкрай рідко може з'явитися на інших ділянках шкіри.

Причини виникнення дерматиту

Точна причина дерматиту невідома, але певні захворювання, генетика, алергія та подразники можуть викликати дерматит.

Екзема: ймовірно пов'язана з поєднанням факторів, включаючи сухість шкіри, генетику, дисфункцію імунної системи, бактерії на шкірі та умови довкілля.
Контактний дерматит: відбувається через прямий контакт з подразнюючою речовиною або алергеном, наприклад, нікелем в прикрасах, інгредієнтами для чищення шкіри, парфумерією та косметикою.
Себорейний дерматит: може бути викликаний жирною шкірою або речовинами, що виділяються дріжджами (грибком), які мешкають на шкірі.

Основні симптоми

До найпоширеніших видів дерматиту відносять:
Екзема (також відома як атопічний дерматит): постійний (хронічний) дерматит, який часто зустрічається в дитинстві та має властивість поширюватись у сім'ях.Контактний дерматит: короткочасний (гострий) дерматит, що викликається впливом на шкіру певних речовин.Себорейний дерматит: поширений дерматит, який в першу чергу вражає шкіру голови та обличчя.Інші менш поширені форми дерматиту включають:Дискоїдний (або нуммулярний) дерматит, який викликається внаслідок сильно сухої шкіри або її пошкодженнямІнфекційний дерматит, що викликається бактеріальною або грибковою інфекцією● Варикозний (або гравітаційний) дерматит, що розвивається на гомілках людей похилого віку через підвищений тиск у венах ніг.Найпоширенішою проблемою шкіри є її сухість (медична назва – ксероз). Сухість шкіри особливо проявляється у людей похилого віку і обумовлено недоліком вологи. Дерматит відрізняється від псоріазу, який є хронічним запальним захворюванням шкіри, спричиненим проблемою імунної системи, що призводить до надмірної продуктивності клітин шкіри. Шкіра, уражена екземою, може бути більш вразливою до інфекцій, таких як бородавки та герпес.

Основні симптоми

Різні типи дерматитів можуть відрізнятися на вигляд і мають тенденцію зустрічатися у різних частинах тіла.
Екзема: сухий, сверблячий, червоний висип, який при подряпинах викликає витік рідини та утворення кірки. Найчастіше вражає обличчя та складки шкіри на внутрішній стороні ліктів та за колінами. Характеризується фазами ремісії, що повторюються, і загостреннями.Контактний дерматит: червоний висип, який може співати, поколювати або свербіти, а також може проявитися у вигляді пухирів. Він впливає на ділянки тіла, схильні до впливу речовин, які або подразнюють шкіру, або викликають алергічну реакцію.Себорейний дерматит: лускаті плями, почервоніння шкіри та значна кількість лупи. Зазвичай вражає шкіру голови, а також жирні ділянки тіла, наприклад обличчя, верхню частину грудей та спину. Це може бути хронічний стан з фазами ремісії, що повторюються, і загостреннями.● Блефарит (лускаті краї червоної доби) є частою особливістю себорейного дерматиту.
Обов'язково слід проконсультуватися з лікарем загальної практики, якщо у Вас або Вашої дитини дерматит стає болючим, виявляються ознаки інфекції (наприклад, плач, кірка, невеликі гнійні шишки), викликає втрату сну або ускладнює виконання щоденних дій.

Фактори ризику

Декілька факторів можуть збільшити ризик розвитку дерматиту:
● Вік: хоча дерматит може виникнути у будь-якому віці, екзема зазвичай спочатку розвивається у дитинстві.● Алергія та астма: генетична схильність до алергії, сінної лихоманки або астми збільшує шанси розвитку екземи.● Рід занять: робочі умови, за яких на шкіру впливають певні метали, розчинники або засоби для чищення, збільшує ризик розвитку контактного дерматиту.● Деякі захворювання: люди з серцевою недостатністю, хворобою Паркінсона та ВІЛ/СНІД можуть наражатися на підвищений ризик розвитку себорейного дерматиту.
Психологічний стрес чи занепокоєння можуть посилити існуючий дерматит, можливо, це пов'язано з впливом на роботу імунної системи організму.

Діагностика

Дуже важливо правильно діагностувати пацієнта з метою виключення інших захворювань, внаслідок яких розвинувся дерматит. Для цього пацієнт проходить ретельне обстеження.
У разі виявлення подібних симптомів необхідно одразу ж звернутися за медичною допомогою. Діагностика дерматиту, як у дорослих, так і у дітей, складається зі збору та ретельного аналізу анамнезу, дослідження клінічної картини захворювання, аналізу зіскрібку шкіри на ураженій ділянці. Також, при дерматиті рекомендується консультація лікаря алерголога-імунолога з метою проведення алергічних проб з ймовірними алергенами.
Як правило, аналізи не потрібні для діагностики дерматиту, але при підозрі на контактний дерматит можуть призначатися спеціальні аналізи на шкірну алергію.

Лікування дерматиту

Лікування дерматиту залежить головним чином причини. Більшість лікування дерматиту включає наступне:
● Застосування рецептурних кортикостероїдних кремів, які є протизапальними.● Застосування рецептурних кремів, що модифікують функцію імунної системи (інгібітори кальциневрину).● Фототерапія, яка включає вплив на уражені ділянки контрольованої кількості природного або штучного світла (світлотерапія, лазеротерапія).● Антибіотики при бактеріальній інфекції шкіри.● Антигістамінні таблетки, які можуть допомогти зменшити свербіж.

Лікування дерматиту за допомогою світлотерапії

Світлотерапія (фототерапія) при дерматиті є одним із найефективніших методів лікування.
Переваги світлотерапії (фототерапії):
● Зменшує свербіж● Знижує запалення● Збільшує виробництво вітаміну D● Допомагає шкірі швидше впоратися з бактеріями, покращує кровообіг
Фототерапія використовується для лікування екземи по всьому тілу або локалізованої екземи (наприклад, кистей та стоп), яка не пішла при місцевому лікуванні.
Приблизно 70% пацієнтів із екземою одужують після застосування фототерапії (світлотерапії). Багато пацієнтів відзначають позитивний результат лікування фототерапією після кількох сеансів.

Лікування дерматиту лазерною терапією

Лікування дерматиту за допомогою лазерної терапії є одним із найефективніших методів. Застосування лазерних та світлових променів для лікування дерматиту не тільки прискорює процес одужання, а й знижує ризик повторного захворювання.

Переваги застосування лазера

● знижує запалення шкіри● надає антибактеріальний вплив на уражену ділянку● відновлює функцію обмінних процесів в епідермісі● сприяє утворенню нових клітин● має загоювальну дію● не має побічних дій● посилює дію лікарських препаратів● покращує кровообіг● зміцнює імунну систему.

Лікування дерматиту в домашніх умовах

Зменшити симптоми дерматиту можна за допомогою:
● Застосування безрецептурних місцевих протизапальних та протисвербіжних засобів (наприклад, крем з низькою активністю гідрокортизону або лосьйон від каламінів).● Застосування антигістамінних препаратів (при сильному свербіні).● Накладення прохолодних вологих компресів на уражені ділянки (допоможе заспокоїти шкіру).● Обрізання нігтів та носіння рукавичок на ніч також можуть мінімізувати подряпини.● Носіть гладкий бавовняний одяг, щоб уникнути подразнення уражених ділянок.● Прання одягу, постільної білизни та рушників, використовуючи м'які неароматизовані пральні порошки або рідини.● Уникаючи подразнення і особливо у випадку контактного дерматиту, спробуйте звести до мінімуму контакт із речовиною, що викликає висипання.● Одягайте бавовняні рукавички під гумові рукавички під час чищення або миття посуду.● Вивчення методів керування стресом (релаксація, йога, медитація, усвідомленість) для контролю стресу та тривоги, які можуть спричинити спалахи.● При себорейному дерматиті використовуйте шампуні без рецепта, які містять кам'яновугільну смолу, кетоконазол, пірітіон цинку, сульфід селену або саліцилову кислоту.

Способи профілактики

Запобігання висиханню шкіри може допомогти уникнути розвитку дерматиту. Наприклад:
● Щодня наносите зволожуючий крем без віддушок.● Приймайте короткі ванни або душ (лише 5–10 хвилин) та використовуйте теплу, а не гарячу воду.● Використовуйте миючі засоби без мила або м'яке мило (в ідеалі, без ароматів).● Після прийняття душу або душу обережно промокніть шкіру насухо м'яким рушником, а поки шкіра ще волога, змочіть вологу зволожуючим засобом.● Прийміть зволожуючу ванну, обприскуючи (тепла, а не гаряча) воду у ванні з сирою вівсяною або колоїдною вівсяною кашею (тонко подрібненою вівсяною мукою), витримуючи протягом 5–10 хвилин, висушуючи шкіру, а потім наносячи зволожуючий крем.

Лікування дерматиту у дітей

В цілому, все лікування атопічного та алергічного дерматитів спрямоване на виявлення основного подразника або джерела захворювання, з метою його виключення із харчування чи оточення пацієнта. Паралельно з цим вживаються заходи, спрямовані на зниження гостроти прояву та симптоматики. Для цього призначається зовнішнє лікування мазями та кремами з гормональними компонентами, а також курс антигістамінних препаратів.
У разі лікування себорейного дерматиту у дітей підбирається індивідуальний догляд за шкірою, а також призначаються спеціальні протигрибкові креми, мазі, шампуні чи лікувальні пасти.
Курс лікування в дітей віком призначається, залежно від індивідуальних особливостей пацієнта. Також, з метою запобігання рецидиву дерматиту, для дитини може бути розроблена індивідуальна спеціальна дієта, а також надано додаткові рекомендації щодо догляду за шкірою.

Переваги лікування дерматиту в Кабінеті лазерної терапії

Прийом, консультацію та лікування проводить лікар, який має 20-річний досвід роботи з подібними захворюваннями. Досвід та експертиза дозволяють призначати найбільш ефективне лікування.
Крім цього, лазерна та світлова терапія є абсолютно безпечною та безболісною процедурою, у зв'язку з чим користується популярністю у найменших пацієнтів, які із задоволенням приходять до нас лікуватися.

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Наші контакти

Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету

Адреса

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Працюємо

Понеділок - П'ятниця: 10:00 - 18:00
Субота:
10:00 - 14:00

Контакти

+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)


Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії

Дякуємо!

Ми вже обробляємо Ваше звернення

Can't send form.

Please try again later.

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!