Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22

Лікування ларингіту у Павлограді

Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії

Ларингіт є запалення голосових зв'язок і гортані. Ларингіт може виникнути у вигляді ускладнень після кашлюку, ангіни, краснухи, скарлатини, грипу, дифтерії або ангіни.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Також можуть бути зовнішні причини ларингіту – професійна діяльність: співаки, вчителі, диктори – ця категорія людей через свої професії, змушені багато розмовляти. Зважаючи на те, що їхні голосові зв'язки багато і часто перебувають у роботі, вони більше схильні до захворювання.

Причини виникнення ларингіту

Гортань з'єднує задню частину горла з трахеєю. Голосові зв'язки є частиною гортані та необхідні для промови. Ларінгіт означає запалення гортані. Найчастіше це пов'язано із зараженням мікробами. Найбільш поширеним мікробом, що викликає ларингіт, є вірус (вірусний ларингіт). Інші причини трапляються набагато рідше.

Інші причини ларингіту та хрипоти

Ларингіт може бути викликаний не тільки вірусом, а й іншими мікробами, такими як бактерії. Ларингіт також може бути викликаний тривалим криком чи гучним співом. Це призводить до запалення голосових зв'язок.

Якщо ларингіт не проходить через три тижні, він називається хронічним ларингітом.

Причини розвитку ларингіту такі:

● Менш поширені інфекції (наприклад, грибкова інфекція називається молочниця).
● Зловживання голосом. Це особливо поширене у людей, які використовують голос у своїй роботі – наприклад, вчителі, професійні співаки, актори.
● Алергія – наприклад, сінна лихоманка, алергічний риніт, астма.
● Рефлюкс кислоти зі шлунка. Кислота може потрапити зі шлунка та викликати роздратування горла або голосового апарату (гортані).
● Сигаретний дим.
● Травма шиї.
● Інші захворювання, такі як ревматоїдний артрит або системний червоний вовчак (ВКВ).
● Деякі ліки – наприклад:
● Стероїдні інгалятори.
● Антигістамінні препарати (часто використовуються при сінній лихоманці або алергії).
● Деякі ліки від кров'яного тиску, такі як інгібітори та водні таблетки (діуретики).

Якщо зміни голосу триває понад три тижні – обов'язково необхідно звернутися до лікаря.

Механічний ларингіт

Найбільш поширеною причиною механічного ларингіту є зловживання чи неправильне використання голосу.

Тривале мовлення або спів і дуже гучний крик можуть призвести до того, що голосові зв'язки вібруватимуться з більшою швидкістю, ніж повинні.

Надмірна вібрація може пошкодити поверхню голосових зв'язок, викликаючи їх запалення (набрякання).

Менш поширені причини механічного ларингіту включають:

● пряма травма гортані, така як удар по горлу, травма, отримана під час автомобільної аварії або спортивна травма
● хронічний кашель
● постійне та часте прочищення горла.

Хронічний ларингіт

Причини хронічного ларингіту включають:

● Куріння: постійна дія тютюнового диму може спричинити тривале запалення (набряк) гортані.
● Зловживання алкоголем: активний інгредієнт у спирті (етанол) містить багато домішок, які можуть дратувати горло.
● Шлунково-стравохідна рефлюксна хвороба (GORD): шлункова кислота може спричинити запалення та подразнення гортані.
● Алергічні реакції на такі речовини, як пил, пари, хімічні речовини та токсини.
● Інгаляційні ліки від астми можуть іноді викликати ларингіт.

Симптоми ларингіту

Симптоми гострого ларингіту можуть початися раптово і, як правило, посилюватися протягом двох-трьох днів. Після цього симптоми зменшуються, і поліпшення настає протягом тижня.

Симптоми ларингіту включають:

● хрипкість голосу
● біль у горлі
● важко говорити
● біль у горлі
● слабка лихоманка
● головний біль
● дратівливий кашель
● постійне бажання відкашлятися.
Якщо у вас ларингіт, Ви можете взагалі не розмовляти чи можете тільки шепотіти чи хрипіти. Зазвичай, це погіршується протягом дня, і це відбувається через запалення голосових зв'язок. Хриплість голосу може спостерігатися протягом тижня після зникнення інших симптомів.

Інші симптоми

Ларингіт часто пов'язаний з іншим захворюванням, таким як застуда, грип, інфекція горла (фарингіт) або тонзиліт. Таким чином, ви також можете відчувати ряд інших симптомів, таких як набрякання шийних залоз, нежить, біль при ковтанні та відчуття втоми та болю.

Хронічний ларингіт розвивається довше і може тривати тижні чи навіть місяці. Це може призвести до тривалої хрипоті внаслідок незворотного пошкодження гортані. Хронічний ларингіт зазвичай рецидивує, особливо у людей, які зловживають своїм голосом, таких як професійні співаки чи вчителі, які не можуть заспокоїти свій голос протягом тривалого часу.

Іноді набряк гортані може спричинити утруднення дихання. Це не часто зустрічається у дорослих, але може зустрічатися у маленьких дітей, у яких маленькі та вужчі дихальні трубки.

Якщо вам чи вашій дитині важко дихати, зверніться до лікаря якнайшвидше.

Види ларингіту

● гострий
● хронічний
● стенозуючий

Хоча хрипоту голосу зберігається, бажано уникати надмірного використання голосу (кричати або говорити протягом тривалих періодів), оскільки це може призвести до незворотного пошкодження голосових зв'язок.

Важливо вилікувати ларингіт до того, як він стане хронічним (тривалим), тому що запалення гортані протягом тривалого часу може призвести до розвитку сліз та/або розростання тканини гортані, а також деформації голосових зв'язок. , Див. цей ресурс про хронічний ларингіт для отримання додаткової інформації.

Діагностика

Діагноз зазвичай ставиться під час огляду горла. Лікарі зосередяться на діагностиці причини ларингіту, тому що це визначить відповідне лікування, якщо таке необхідне. Якщо ларингіт викликаний відомим основним захворюванням, таким як шлунково-кишкова рефлюксна хвороба (ГЕРХ), план лікування та лікування для цього може бути скоригований, щоб запобігти подальшим проблемам з гортані.

Лікарі можуть виконати ларингоскопію для дослідження гортані, щоб допомогти визначити причину ларингіту. Це може бути зроблено побічно або безпосередньо. Непряма ларингоскопія залучає лікаря, який висвітлює горло, щоб досліджувати горло, використовуючи ручне дзеркало. При прямій ларингоскопії лікар вводить невелику трубку із прикріпленою до неї камерою у горло через рот, щоб детально вивчити горло.

Лікування ларингіту

Лікування залежить від джерела проблеми, але в основному включає спокій гортані, не зловживаючи голосом, коли присутній хрипоту. Пити теплі рідини і використовувати льодяники для лікування горла може бути корисним для заспокоєння горла.

Домашні засоби, такі як додавання імбиру або куркуми до теплих напоїв, можуть допомогти у боротьбі з причинними інфекціями. Прості знеболювальні препарати (ібупрофен або парацетамол) можуть допомогти при болю. Якщо стан спричинений бактеріями, лікування може включати антибіотики.

Методи лікування ларингіту

Залежно від форми захворювання лікування ларингіту може відрізнятися.

Лікування в домашніх умовах

Збереження гідратації та відмова від агресивних рідин, таких як алкоголь та кофеїн, також сприяють загоєнню. На додаток до питних рідин, льодяники від болю в горлі та солона вода, які збільшують вироблення слини, можуть зменшити свербіж у горлі.

Вдихання вологого повітря від зволожувача або навіть гарячого душу може полегшити симптоми.

Слід уникати будь-яких дій, які висушують ніс, рот та горло. Наприклад, протизастійні засоби, подібні до тих, що містяться в безрецептурних продуктах, що приймаються за нежить, можуть ще більше погіршити голосові зв'язки.

Лікування ларингіту лазерною терапією

Основне завдання лазерної терапії – усунути запалення та набряк слизової горла.

Щоб лікування було ефективним, рекомендуємо проводити лазерну терапію комплексно коїться з іншими можливими методами терапії. При цьому обов'язковим способом лікування є інгаляції з лікувальних розчинів протизапальної та протинабрякової дії.

Для одужання необхідно пройти 8-10 процедур лазерної терапії.

При хронічному отіті необхідно повторити курс лікування через 3-5 тижнів.

Переваги лікування отиту лазерною терапією в тому, що лазерна дія прискорює процес одужання, посилює дію інших методів лікування, а також дозволяє мінімізувати обсяг вживання лікарських препаратів.

Якщо Ви хочете отримати детальну інформацію щодо лікування ларингіту методом лазерної терапії, запишіться до нас на безкоштовну консультацію:

Лікування ларингіту при вагітності

Ларингіт при вагітності, як будь-яке інше захворювання, дуже небезпечно. Це пов'язано з тим, що віруси та бактерії, що призвели до ларингіту, можу нашкодити дитині.

При перших симптомах ларингіту під час вагітності необхідно негайно звернутися до лікаря. Залежно від триместру лікування ларингіту при вагітності має свої відмінності. При цьому чим менше термін вагітності, тим більше коштів заборонено для лікування захворювання.

Але є нетрадиційні безпечні методи лікування ларингіту:

1. Перше, що необхідно зробити – відлежатися кілька днів.
2. Пити якнайбільше рідини (узвари, компоти, відвари шипшини, чай з імбиром і травами).
3. Проводити інгаляції з олією евкаліпта чи м'яти, відваром ромашки чи шавлії.

Під час вагітності категорично заборонено приймати будь-які сиропи, таблетки та медикаменти, без погодження з лікарем, що лікує або спостерігає.


Вагітність та респіраторні інфекції абсолютними протипоказаннями не є. Однак при цих станах доза опромінення має бути знижена.

Способи профілактики

Щоб мінімізувати ризик розвитку ларингіту, необхідно дотримуватись таких вимог:

● Кинути палити та уникати пасивного куріння
● Виключити вживання алкоголю та кофеїну
● Обмежити вживання гострої їжі
● Пити багато води
● Регулярно зволожувати повітря у приміщенні
● Давати відпочинок голосовим зв'язкам
● Вживати більше фруктів, овочів та цільного зерна, щоб збільшити обсяг вітамінів, які мають позитивну дію на слизову оболонку
Якщо Вам часто доводиться розмовляти та у вас хронічний ларингіт, необхідно подбати про своє здоров'я заздалегідь. Одним із луших методів профілактики ларингіту є лазерна терапія.

Щоб отримати безкоштовну консультацію щодо лікування або профілактики ларингіту, телефонуйте до нашого кабінету лазерної терапії в Павлограді і ми обов'язково допоможемо Вам!

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Наші контакти

Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету

Адреса

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Працюємо

Понеділок - П'ятниця: 15:30 - 18:30Субота: 9:00 - 14:00

Контакти

+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)


Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії

Дякуємо!

Ми вже обробляємо Ваше звернення

Can't send form.

Please try again later.

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!