Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71


Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22


Лікування синуситу у Павлограді

Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії

Синусит – запалення пазух.
Це може бути пов'язано як з бактеріальними, так і вірусними інфекціями, але також може бути пов'язано з неінфекційним запаленням (наприклад, алергією) у пазухах.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Синусит може бути:

● гострим (тривалістю менше 4 тижнів)
● хронічним (тривалістю від 8 до 12 тижнів і більше).
Гострий синусит дуже поширений. Це захворювання вражає приблизно 1 із 10 осіб на рік.

Найчастіше страждають від синуситу люди з астмою та алергією, ті, у кого раніше був зламаний ніс, і ті, хто народився з неправильно сформованою перегородкою (перегородка між ніздрями). Люди з діабетом або люди з ослабленим імунітетом наражаються на підвищений ризик ускладнень синуситу.

Причини синуситу

Пазухи виробляють слиз, який допомагає чистити ніс і відчувати запах. Такий слиз переміщається з пазух у носову порожнину по тисячах крихітних волосків, які називаються віями, що утворюють свого роду конвеєрну стрічку. Сторонні частинки та організми, що потрапляють у пазухи, потрапляють у слиз і повертаються до носа. Щоб потрапити в ніс, слиз повинен пройти через невеликі отвори в кістках, що оточують пазухи.

Синусит зазвичай починається під час застуди, грипу чи іншої вірусної інфекції.

Це призводить до набрякання слизової оболонки носа (яка є м'якою тканиною всередині носа, а не просто слизом). В результаті відбувається тиск на отвір, через який слиз залишає пазуху.

Більшість випадків синуситу спричинені вірусними інфекціями. Однак у деяких людей може розвинутись бактеріальна інфекція. Це з тим, що коли синус заповнюється слизом і очищається від кисню, він створює ідеальні умови зростання бактерій.

Бактерії часто вже перебувають у носі, але не викликають інфекцію, тому що вони контролюються природним захистом організму.

Якщо захисні сили організму (наприклад, вії, дренаж пазухи або імунна система) не працюють належним чином, бактерії можуть спричинити інфекцію. У поодиноких випадках синусит може бути викликаний грибковою інфекцією. Люди, які отримують грибкові інфекції пазухи, зазвичай мають інші медичні проблеми, які впливають на їхню здатність боротися з інфекцією (наприклад, ВІЛ).

Також спричинити синусит може сінна лихоманка, а також інші алергії.

Симптоми

Симптоми синуситу сильно відрізняються від застуди чи грипу.

Основними симптомами є :

● біль або тиск на обличчі
● застійні явища
● виділення з носа
● зниження нюху
Розташування болю залежить від того, які пазухи торкнулися. Інші симптоми включають :

● головний біль
● неприємний запах з рота
● втома та кашель.
Інфекція нижніх (верхньощелепних) пазух викликає зубний біль у верхній щелепі та біль у ділянці під очима, тоді як інфекція верхніх (лобових) пазух викликає біль у скроні. Інфекція дрібних пазух між очима (етилові пазухи) викликає біль між очима та за очима.

З носа може випливати жовтий або зелений гній, що має неприємний запах. Зазвичай при синуситі хворий відчуває сильне нездужання та має підвищену температуру (понад 38°C).

Вірусна інфекція відрізняється від бактеріального синуситу тим, що вона зазвичай проходить менш ніж за 7 днів . Якщо симптоми зберігаються понад 7 днів, інфекція, ймовірно, має бактеріальний характер.

Гострий синусит зазвичай триває близько 2 тижнів. Однак у деяких людей інфекція може тривати довше. Вважається, що люди, у яких більше 4 епізодів на рік, мають гострий рецидивуючий синусит і повинні бути направлені до фахівця. Коли симптоми тривають понад 12 тижнів, цей стан називається хронічним синуситом.

Іноді можуть виникнути серйозні ускладнення синуситу, у тому числі абсцеси та менінгіт (інфекція оболонок, що оточують центральну нервову систему).

Лікування синуситу

Оскільки в більшості випадків синусит викликаний вірусом, лікар або фармацевт можуть рекомендувати лише противірусні засоби для перорального або місцевого застосування, сольові назальні спреї або полоскання, а також знеболювальні препарати, такі як ібупрофен, щоб допомогти полегшити симптоми. Якщо у хворого слабке серце, високий кров'яний тиск, захворювання щитовидної залози, діабет, глаукома або проблеми з простатою, або вагітність, а також під час годування груддю, необхідно обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати ці ліки.

Протинабрякові спреї не слід використовувати більше 3-5 днів поспіль, інакше вони можуть спричинити хронічну закладеність носа. Також може полегшити стан парової ванни та зволоження повітря. При цьому можна посилити ефект і додати до гарячої води протинабрякові засоби на основі евкаліпту та ментолу (не рекомендуються для маленьких дітей).

Якщо ці методи протягом 7 днів (для дорослих) та від 10 до 14 днів (для дітей) не полегшать симптоми, то лікар може призначити антибіотики. Антибіотики зазвичай не призначають, тому що гострий синусит зазвичай має вірусний характер. Якщо антибіотики все ж таки потрібні, їх зазвичай приймають від 10 до 14 днів. Якщо інфекція стає хронічною (триває більше 3 місяців), антибіотикотерапія може застосовуватися довше (зазвичай до 3 тижнів). Перед прийомом будь-яких антибіотиків лікар обов'язково з'ясовує про попереднє застосування антибіотиків, а також уточнює історію хвороби.

Важливо приймати всі призначені антибіотики, як наказано, навіть після зникнення симптомів. В іншому випадку бактерії можуть повернутися у формі, стійкій до антибіотика.


При хронічному синуситі лікар може призначити кортикостероїд (назальний спрей або таблетки) з антибіотиками або без них. Доктор може також запропонувати сольові полоскання та протинабрякові засоби, щоб полегшити симптоми. Антигістамінні препарати можуть бути запропоновані у разі алергічного синуситу. Хірургія застосовується у разі хронічного синуситу, який відповідає на інше лікування.

Методи лікування

Існують два типи інфекцій пазухи. Короткострокові чи гострі синусові інфекції з'являються і потім проходять через кілька днів чи тижнів. Тривалі або хронічні синусові інфекції продовжуються місяцями та регулярно повертаються.

Більшість короткострокових синусових інфекцій лікуються медичними засобами. Але якщо жоден із запропонованих лікарем методів лікування не підходить, може знадобитися операція на пазухах.

Медикаментозне лікування

Гострі синусові інфекції можуть мати ті ж симптоми, що і застуда, і багато випадків проходять самостійно. Лікар може призначити протинабряковий засіб для полегшення симптомів.

Якщо синусит триває довше тижня, причина може бути бактеріальною. І тут можуть призначатися антибіотики. Більшість випадків гострого бактеріального синуситу відбуваються після курсу антибіотиків.

Хронічний синусит можна лікувати ліками. Залежно від тяжкості стану лікар може призначити антибіотики.

Хіругічне лікування

Деякі інфекції можна лікувати за допомогою медикаментозної терапії та/або зміни способу життя, тоді як інші можуть вимагати хірургічного втручання. Медичні процедури зазвичай застосовуються в першу чергу. Операція може бути запропонована лише після того, як усі інші методи лікування не дали результату.

Тип операції на пазухах залежить від конкретного випадку захворювання.

Три найбільш поширені операції на пазухах:

●  Етмоїдектомія – допомагає очистити пазухи між очима та переніссям.
●  Верхньощелепна антростомія – допомагає більш ефективно спустошити пазухи за вилицями.
●  Приведена в дію септопластика за допомогою турбінопластики – допомагає усунути проблеми з диханням, спричинені відхиленням або викривленням перегородки носа та розширенням носових раковин.

Лікування за допомогою лазерної терапії

Лазерна терапія є одним із найбільш ефективних методів лікування синуситу. За допомогою медичного лазера лікується будь-яка форма синуситу. Лазеротерапія є абсолютно безпечним та безболісним методом лікування синуситу.
Лазерний промінь має наступні переваги :
● знімає запалення● покращує кровообіг● має бактерицидну дію● покращує загальний стан та підвищує настрій пацієнтів
Отримати безкоштовну консультацію щодо лікування синуситу лазерною терапією Ви можете, звернувшись до приватного Кабінету лазерної терапії у Павлограді:

Домашні засоби

Для полоскання носових проходів можна використовувати сольовий розчин з води та солі. Це допомагає швидше виводити слиз, а також зменшує набряк.
Також полегшити стан може прийняття парових ванн та використання зволожувача повітря.

Профілактика синуситу

Неможливо гарантовано запобігти виникненню синуситу .
При цьому можна знизити ризик вірусних інфекцій, виконуючи нескладні щоденні речі:
● часто і правильно мити руки● уникати тютюнового диму● мінімізувати схильність алергії.Синусит вважається хронічним після того, як симптоми тривають понад 12 тижнів. Гострий синусит часто виникає через застуду та зникає разом із застудою.
Вам також необхідно мати як мінімум два з наступних симптомів, щоб синусит був діагностований як хронічний:
● проблеми із запахом або смаком їжі та напоїв● жовтий або зелений слиз капає з носа● сухий або затверділий слиз, що блокує носові ходи● слиз, що витікає із задньої частини горла (постназальний краплинний)● дискомфорт на вашому обличчі, особливо в області ваших очей, лоба та щікІнші загальні симптоми хронічного синуситу включають:
● головний біль через тиск і набряк у пазухах● біль у вухах● біль у горлі● щелепа та біль у зубах● нудота● кашель, який посилюється вночі● смердючий подих (неприємний запах з рота)● виснаження

Ускладнення

За відсутності лікування хронічний синусит може утруднити дихання, що може завадити вам бути активним або отримувати достатню кількість кисню у ваше тіло.
Тривалий хронічний синусит може викликати інші серйозні ускладнення, зокрема:
● постійна втрата вашої здатності відчувати запах через пошкодження вашого нюхового нерва, який● допомагає вам відчувати запах● втрата зору, якщо інфекція поширюється на ваші очі● запалення вашого мозку та оболонок спинного мозку (відомий як менінгіт)● інфекція поширюється на вашу шкіру чи кістки

Переваги лікування синуситу в кабінеті лазерної терапії

Лазерна терапія є не тільки лікувальною, а й заспокійливою процедурою. Більшість наших пацієнтів відзначають, що після процедури лазеротерапії у них покращується загальне емоційне тло та покращується загальний стан.

Консультацію та лікування проводить лікар, з досвідом роботи у цьому напрямі понад 25 років. Лікар має велику експертизу у цьому напрямі, що дозволяє йому ефективно застосовувати цю методику у лікуванні різних захворювань.

Якщо Ви хочете вилікувати синусит, телефонуйте нам або приходьте на безкоштовну консультацію і ми обов'язково допоможемо Вам подолати Вашу недугу!

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!