Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22

Лікування остеоартрозу в Павлограді

Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії

Остеоартроз є поширеним захворюванням синовіальних суглобів, яке зазвичай вражає людей похилого віку. Остеоартроз зазвичай вражає суглоби колін, рук, стегон та перший плюснево-фаланговий суглоб.

Такі суглоби, як зап'ястя, кісточка, плече рідко уражаються остеоартрозом, і навіть якщо вони уражені, це пов'язано з вторинною етіологією. Навіть якщо остеоартроз вражає кілька суглобів, пацієнт має симптоми лише в одному або двох суглобах.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Важливо діагностувати остеоартроз на ранній стадії, оскільки чим раніше розпочато лікування, тим краще можна сповільнити прогрес захворювання. Різні види лікування, що використовуються при остеоартрозі, включають вправи з малим навантаженням, бальнеологію та фізіотерапію.

Види остеоартрозу

Дегенеративні зміни при остеоартрозі залежать від їх характеру і поділяються на такі види:

Первинний чи ідіопатичний остеоартроз

Причина первинного остеоартрозу невідома. Передбачається, що первинний остеоартроз виникає внаслідок порушення локального кровообігу в суглобах, що викликає дисбаланс у суглобовій рідині, що призводить до зниження живлення суглобового хряща.

Люди, у яких регулярна діяльність пов'язана з навантаженням на суглоби (наприклад, спортсмени або люди, які виконують важку фізичну роботу), піддаються підвищеному ризику первинного остеоартрозу. Вважається, що основною причиною первинного остеоартрозу є вроджена схильність пацієнта до розвитку остеоартрозу.

Вторинний остеоартроз

Основна причина вторинного остеоартрозу відома, і це – клас деформацій, які виникають у результаті спадкових чи вроджених факторів (такі як гемофілія, дисплазія тазостегнового суглоба, алькаптонурія чи гемохроматоз).

До придбаних системних та локальних факторів відносяться:

●  Локальні фактори. Такі регулярні травми, як розтягування суглобів, множинні мікротравми, асептичний некроз, одна серйозна травма, туберкульозне або септичне запалення суглобів.
●  Систематичні фактори. Метаболічні захворювання, такі як хронічний ревматичний артрит, подагра, неврологічні розлади та хронічна кортикотерапія.

Деформуючий остеоартроз

Хронічне незапальне захворювання суглобових хрящів призводить до розвитку деформуючого остеоартрозу. Основними причинами цього захворювання є рання дегенерація та старіння суглобового хряща. Це найпоширеніше захворювання сутсаовів із усіх можливих. Згідно зі світовою статистикою, на остеоартроз страждає до 16% людей усього світу. Найчастіше це захворювання вражає жінок, віком 45-50 років. При цьому остеоартроз зустрічається практично у 100% людей віком від 65 років.

Початок розвитку деформуючого остеоартрозу має практично такі ознаки, як і звичайний остеоартроз:

● під час руху хрумтять суглоби
● при фізичних навантаженнях відчуття болю
● скутість суглобів після пробудження або після перебування в одній позиції
● при деформації тазостегнового суглоба, уражена нога стає коротшою, у зв'язку з чим проявляється кульгавість
● проявляється атрофування м'язів стегна

До основних причин розвитку деформуючого остеоартрозу належать:

● порушення гормонального фону та обміну речовин
● погіршення кровообігу в суглобі
● спадковість
● вік (у літньому віці захворювання зустрічається дуже часто)
● перенесені раніше суглобові травми
● перенесені раніше захворювання: псоріаз або ревматоїдний

Вилікувати остеоартроз, що деформує, допоможе лазерна терапія.

Причини виникнення

Точна причина остеоартрозу не зрозуміла. Це захворювання виникає внаслідок багатьох факторів, що впливають на суглоб, а також на пацієнта. Остеоартроз може також розвинутись у пацієнтів віком від 20 до 30 років. Більше половини пацієнтів старше 60 років страждають від будь-яких дегенеративних захворювань суглобів, які викликають біль у суглобах та інші захворювання суглобів. Різні чинники, які, як вважається, викликають остеоартроз: старість, уроджені чи генетичні стани, які підвищують ризик розвитку остеоартрозу, етнічна приналежність пацієнта, аномальна біомеханіка суглобів, рід занять, ожиріння та рівень гормонів.

До загальних факторів ризику розвитку остеоартрозу можна віднести:

● Вік
● Надмірна вага
● Жіноча стать – це захворювання найпоширеніше у жінок.
● Спадковість.
Також, остеоартроз може вражати як чоловіків, так і жінок і може почати розвиватись у чоловіків до 45 років, а жінки, як правило, хворіють на остеоартроз у пізнішому віці.

Симптоми та ознаки остеоартрозу суглобів

Первинним симптомом остеоартрозу є біль. Біль посилюється під час руху або навантаження на суглоб і зменшується після відпочинку. Також пацієнт відчуває біль під час початкових рухів після відпочинку з подальшим потріскуванням у суглобах.

До найпоширеніших симптомів остеоартриту відносять:

● Біль
● Скутість
● Набряк
● Деформація
● Скрипування


Вікова група ризику

● Найбільш схильні до остеоартрозу люди старше 60 років . Вік, в якому може атакувати це захворювання, залежить від способу життя та спадковості людини.
● Спортсмени , що займаються видами спорту, з навантаженням на суглоби (атлетисти, важкоатлети тощо) знаходяться в групі ризику розвитку остеоартрозу
● Сидяча робота а. Люди, яким за потребою доводиться тривалий час перебуває в одній позиції, також належать до групи ризику
● Отримані раніше травми суглобів призводять до розвитку остеоартрозу
● Спадковість . Якщо батьки страждали на остеоартроз, є висока ймовірність розвитку цього захворювання у їхніх дітей.

Діагностика захворювання

Остеоартроз часто можна діагностувати за характерними симптомами болю, зниження рухливості та/або деформації.

Для діагностики остеоартрозу зазвичай проводять такі обстеження:

● рентгеноскопія
● комп'ютерна томографія
● МРТ
● артроскопія
● ізотопна сцинтиграфія

На рентген-знімку можна побачити такі зміни:

● звуження суглобового простору
● потовщення підхрящового кісткового шару
● рихлість внутрішньосуглобових тіл та остеохондроми.

Також може бути використаний аналіз крові з метою унеможливлення інших можливих захворювань.

Лікування остеоартрозу

Метод лікування визначається лікарем, залежно від типу, складності захворювання та особистих особливостей пацієнта.

Лікування остеартрозу може бути:

● Консервативне
● Хірургічне

Консервативне лікування остеоартрозу у Павлограді включає:

●  Ліки. Лікарські препарати для лікування остеоартрозу дозволяють полегшити біль та інші симптоми при остеоартрозі.●  Лазеротерапія. Цей метод лікування дозволяє знизити біль та зменшити запалення за рахунок покращення кровообігу. Крім цього, лазеротерапія допомагає не лише позбутися симптомів захворювання, а також покращує загальний стан пацієнта.●  Сидіння та сон на твердій поверхні. Людям, які страждають на остеоартроз колін і стегон, слід уникати сидіти в глибоких м'яких кріслах. Такі пацієнти повинні сидіти на простих та твердих кріслах, а спати на твердих ортопедичних матрацах.●  Мінімізація навантаження на суглоби. Необхідно стежити за правильною поставою та займатися легкими фізичними вправами. Потрібно уникати надмірного навантаження на суглоби, правильно відпочивати та використовувати милиці або тростину в міру необхідності.●  Вправи. Спеціальна гімнастика покращує м'язовий об'єм та еластичність м'язів. Вправи також допомагають запобігти м'язовим скороченням та сприяють уповільненню прогресування остеоартрозу.●  Відпочинок. Щоб уникнути перевантаження суглобів, слід регулярно відпочивати. коли він залишається в обмеженій позі.●  Зниження ваги. Людям із зайвою вагою необхідно схуднути, щоб знизити навантаження на суглоби.

Хірургічне лікування при остеоартрозі

Якщо консервативне лікування не приносить полегшення і пацієнт все ще зазнає постійного болю або якщо є серйозне пошкодження суглоба, тоді рекомендується операція.
Хірургічні втручання при остеоартрозі включають:
● Артроскопія: це хірургічна процедура, яка допомагає видалити пошкоджені тканини із суглоба.● Ендопластика: ця хірургічна процедура замінює поверхню суглобів за допомогою видалення пошкодженого суглоба та заміною його новим (пластиковим або металевим).● Остеотомія: ця операція допомагає виправити положення суглобів та кісток.● Коригуюча хірургія: У разі великого пошкодження суглоба, коригувальні операції виконуються для фіксації розташування кістки та зв'язок для покращення функції кінцівки.

Лікування остеоартрозу у дітей

У молодих пацієнтів, які відчувають біль через зміни у сполучній тканині, лікування полягає у локальному посиленні кровообігу.
Лікування остеоартрозу у дітей включає:
● вправи● парафінові процедури● торф'яний компрес● теплі ванни● масаж● теплі гелеві обгортання.
У випадку, коли у дитини остеоартроз важкої форми, слід уникати гарячих ванн, парафіну, торфу та різних припарок, оскільки вони можуть збільшити супутні остеопоротичні зміни.
Одним із найбільш ефективних та “улюблених” методів лікування дитячого остеоартриту є лазерна терапія. Основна перевага цього методу полягає в тому, що лікування абсолютно безболісне та безпечне. Тому діти із задоволенням відвідують такі процедури у нашому центрі.

Можливі ускладнення

Ускладнення остеоартриту включають:
● остеонекроз (відмирання кістки)● хондроліз (пухкість тканин у суглобі), що виникла внаслідок повного руйнування хряща● волосяна тріщина в кістці, яка поступово розвивається у відповідь на повторну травму або стрес (стрес-переломи)● втрата стійкості, внаслідок погіршення або розриву сухожиль і зв'язок навколо суглоба;зараження суглоба.● защемлення нерва (при остеоартрозі хребта)● кровотеча всередині суглоба

Профілактика остеоартрозу

Для запобігання остеоартрозу необхідно дотримуватися таких заходів:
● Не допускати появи зайвої ваги● Дотримуватися правильного харчування та дієти● Уникати напруги або перевантаження суглобів● Займатися помірною фізичною активністю● Уникати непотрібних навантажень на суглоби● Негайно займатися лікуванням будь-якої інфекції суглобів

Переваги лікування остеоартрозу в Кабінеті лазерної терапії

Для лікування остеоартрозу в кабінеті лазерної терапії застосовується холодний медичний лазер. Переваги цієї методики у тому, що лазерний промінь ефективного справляється з лікуванням остеоартрозу, т.к. сприяє зниженню запалення, відновленню здорових тканин та зменшенню болю.
Потужні протизапальні та знеболювальні ефекти лазера допомагають покращити якість життя у пацієнтів, які страждають на біль остеоартрозу. Для досягнення найкращих результатів лікування рекомендується пройти декілька курсів лікування.
Безпечний та дуже ефективний метод лікування болю за допомогою лазерної терапії допоможе Вам швидше відновити функції суглобів, а також повернутися до нормального життя.
Переваги низькорівневої лазеротерапії для лікування остеоартрозу:
● Неінвазивна процедура (тобто без фізичного проникнення під шкіру)● Клінічно підтверджені результати● Знижує потребу в ліках та їх об'ємі, що призводить до екокномії засобів пацієнта● Допомагає відновити нормальне функціонування суглобів● Підходить для людей будь-якого віку● Абсолютно безболісно● Знімає біль● Покращує кровообіг, сприяючи природному одужанню та покращенню загального душевного стану людини
Прийом, консультацію, огляд та лікування остеоартрозу у Павлограді проводить фахівець вищої категорії з лазерної терапії, Бережний Анатолій Іванович. Досвід роботи в даному напрямку лікаря становить більше 20 років. За цей час ми допомогли понад 20 000 пацієнтів.
Якщо Ви хочете вилікувати остеоартроз, запишіться на безкоштовну консультацію до нашого Центру лазерної терапії та лікар проконсультує Вас та дасть рекомендації щодо ефективного лікування суглобів.

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Наші контакти

Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету

Адреса

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Працюємо

Понеділок - П'ятниця: 15:30 - 18:30Субота: 9:00 - 14:00

Контакти

+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)


Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії

Дякуємо!

Ми вже обробляємо Ваше звернення

Can't send form.

Please try again later.

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!