Дякуємо за Ваше зверенння!
Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами
Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00
м. Павлоград, вул. Харківська, 71
Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22
Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії
Регулярні болі та зниження рухливості, що виникають при патологічній деформації тканин хребта, значно знижують якість життя пацієнтів. Своєчасне лікування остеохондрозу дозволяє запобігти негативним наслідкам і сприяє відновленню функціональної активності хребта.
Отримайте безкоштовну консультацію!
Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем
Міжхребцевий остеохондроз – дегенеративно-дистрофічне захворювання, яке вражає тканини хребта. Первинна патологія виникає у тканинах міжхребцевого диска і з прогресування поширюється на суглобно-сполучні і кісткові структури. Ушкодження хребетних структур призводить до розвитку запального процесу, до якого залучаються періартікулярні скелетні м'язи. Запалення також зачіпає живильні кровоносні артеріоли та нервові волокна, які забезпечують кровопостачання та іннервацію хребетного стовпа.
За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, остеохондроз діагностується у понад 23% пацієнтів, які звернулися до клініки зі скаргами на біль у спині чи шиї.
Остеохондроз відносять до захворювань, що розвиваються за низкою провокуючих факторів (мультифакторна дорсопатія). Поразка хребетно-рухового сегмента (ПДС) може виникати за таких станів:
● функціональні порушення;
● генетичні та спадкові фактори;
● порушення обміну речовин;
● імунні фактори;
● вплив інфекційних агентів;
● ураження судин;
● інволютивні зміни.
У пацієнтів старшої вікової групи частіше спостерігається поєднаний вплив кількох факторів, що провокують. У переважній більшості діагностованих випадків остеохондроз має хронічний перебіг.
Етіологічні фактори
Руйнування фіброзного кільця та пошкодження прилеглих тканин виникає за наявності наступних факторів:
● низька рухова активність;
● робота в сидячому положенні; порушення постави (сколіоз);
● ненормовані фізичні навантаження при силових тренуваннях та важкій фізичній роботі;
● серцево-судинні захворювання;
● нейротрофічні розлади;
● порушення вироблення колагену;
● зайва вага;
● надмірне вживання спиртних напоїв та куріння;
● зниження імунітету;
● травматичні ушкодження;
● аномальна будова хребетного стовпа;
● природне старіння тканин;
● спадкова схильність.
Етіологія захворювання ускладнюється фізіологією опорно-рухового апарату. Хребет більшу частину життя знаходиться у вертикальному положенні, піддаючись статодинамічним навантаженням (положення стоячи, сидячи, повороти голови та корпусу).
У вертикальному стані ділянки хребетно-рухового сегмента піддаються поступовій компресії та мікротравмам.
Розвиток остеохондрозу обумовлено пошкодженням міжхребцевих дисків та хребців. Процес може розпочатися в будь-якому відділі хребта, що дає підставу класифікувати захворювання за видами, відповідно до місця локалізації патології:
● шийний остеохондроз;
● остеохондроз грудного відділу;
● дорсопатія попереково-крижового відділу.
Незалежно від виду патології міжхребцевий диск починає руйнуватися з фіброзного кільця. Мікротріщини виникають внаслідок зниження живлення хрящових тканин, що оточують диск. Згодом дистрофічний процес призводить до стиснення і випинання міжхребцевого прошарку, за яким слідує часткове або повне його руйнування.
Статистика показує, що більшість пацієнтів з сидячою роботою страждає від дегенеративно-дистрофічних змін шийного відділу.
У тканинах, що зазнали негативних змін, розвиваються вторинні запальні процеси, корінцеві синдроми, порушення кровопостачання, міалгія. У міру прогресування дегенеративних змін постраждалі кісткові та хрящові тканини піддаються деформації – на крайових кінцях хребців наростають остеофіти.
Основні симптоми
Симптоматика остеохондрозу пов'язана з пошкодженням структур хребта та прилеглих тканин. Виділяють кілька скарг, характерних для пацієнтів:
1. Локальна чи загальна болючість. Основна ознака захворювання – больовий синдром, інтенсивність якого залежить від локалізації процесу та ступеня деградації тканин.
2. Оніміння або м'язова слабкість. При компресійному стисканні нервових волокон може відчуватися оніміння або судоми, а також часткова втрата чутливості в руках, ногах та тазовій ділянці. Корінковий синдром (здавлення нервових відростків при запаленні або деформації хребетних тканин) також проявляється в оперізувальному онімені шкіри голови - хворі описують стан, як відчуття одягненої на голову шапки або обруча, що стискає середину чола, потилицю та віскі.
Симптоми остеохондрозу можуть включати біль у грудній клітці та епігастральній ділянці, що виникає через зміну положення хребта (вимушена зміна постави з характерним нахилом уперед). Хворі також скаржаться на погане самопочуття із загальним нездужанням, занепад сил, порушення сну та емоційну нестабільність.
Біль - типова ознака остеохондрозу. Болючість визначається як невралгічне чи судинне порушення і виникає при компресії нервових волокон чи кровоносних судин. Больовий синдром поділяється на три основні типи:
● головний біль (цефалгія);
● біль у шиї (цервікалгія);
● біль у спині (дорсалгія).
При гострих нападах характер відчуттів може мати динаміку, що наростає. Періодичне загострення болю характерне для хронічної форми патології.
Ускладнення
Остеохондроз – незворотно прогресуюча хвороба, при якій у негативний процес залучено не тільки пошкоджену ділянку хребетного стовпа. За відсутності адекватного лікування хворому загрожують кілька ускладнень:
● грижа міжхребцевого диска;
● гіпоксія головного мозку;
● компресійного стенозу черевного ствола;
● освіта остеофітів;
● стеноз спинного мозку.
Найнебезпечнішим ускладненням захворювання є анкілоз, у якому спостерігається прогресуюча втрата рухливості. За негативного перебігу хвороби пацієнту загрожує інвалідність.
Діагностика
Діагностувати остеохондроз можна при зверненні до невролога. Збір анамнезу допомагає лікарю визначити вид захворювання та ступінь виразності дегенеративно-дистрофічних змін.
Під час огляду виконується:
● зовнішній огляд;● обмацування хребта;● дається оцінка стану м'язів, постави та інших діагностичних параметрів.
Діагностика остеохондрозу також включає інструментальні методи дослідження хребта (рентген, МРТ, комп'ютерна томографія) та лабораторні аналізи (запальні маркери), які дозволяють перевірити інтенсивність запалення.
Терапевтичний план при дегенеративно-дистрофічних змінах хребта включає кілька заходів, що паралельно проводяться. Методи лікування остеохондрозу вибирають залежно від стадії патологічного процесу, але загальні рекомендації включають:
● медикаментозну терапію;
● допоміжні народні засоби;
● профілактичні вправи.
Консервативне лікування спрямоване на усунення больового синдрому, придушення запалення та запобігання деградації суглобово-сполучних та кісткових тканин. Хронічний деструктивний процес потребує більш тривалого лікування, оскільки остеохондроз зачіпає прилеглі тканини та завдає шкоди всьому організму загалом.
Лікування у клініці
Вилікувати остеохондроз самостійно досить складно. Етапи лікування включають процедури, які доступні тільки в умовах процедурного або масажного кабінету, а неправильне дозування ліків може спричинити такі негативні наслідки, як:
● руйнування хрящових та кісткових структур;
● поширення запалення та системна інтоксикація організму;
● атрофія м'язової тканини та інші серйозні ускладнення.
Самолікування без чітко опрацьованої тактики часто лише заглушує симптоми хвороби, що призводить до погіршення стану хворого.
Один із безболісних методів лікування дегенеративних порушень хребта, доступний при зверненні до клініки – лазеротерапія.
Найнадійніший метод лікування остеохондрозу – звернення до фахівця. У клініці, що спеціалізується на терапії захворювань хребта та суглобів, розробляють індивідуальний план відновлення, ґрунтуючись на аналізах, діагностичних дослідженнях та особливостях організму кожного пацієнта. Кваліфікована лікарська допомога допомагає уникнути ускладнень, а сучасні методики роблять процес комфортнішим.
Медикаментозна терапія
Головним інструментом у лікуванні симптоматичних проявів остеохондрозу є медикаментозні засоби. Для придушення осередкових процесів використовують пероральне, внутрішньовенне або внутрішньом'язове введення наступних груп препаратів:
● Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗЗ та НПЗЗ). Ліки ефективні в лікуванні первинного та вторинного запалення, що розвивається у м'язових тканинах та пригнічують больовий синдром.● Міорелаксанти центральної дії. Ці лікарські засоби діють на соматичну мускулатуру, викликаючи розслаблення спазмованих та ригідних м'язових волокон у зоні спастичної активності.● Хондропротектори. Препарати цієї групи заповнюють нестачу колагену та хондроїтину, необхідних для оновлення хрящових та фіброзних тканин хребетно-рухового сегмента.● Ці фармакологічні групи дозволяють купірувати запалення, пригнічують активність провокуючих факторів та знижують болючість у ураженій ділянці.
Народні засоби
Додатковим методом лікування остеохондрозу є фітотерапія. Засоби народної медицини дозволяють полегшити перебіг захворювання та сприяють зниженню інтенсивності запального процесу, що супроводжує основне захворювання. У домашніх умовах застосовують лікарські трави, з яких готують:
● протизапальні відвари та настої;● зміцнюючі вітамінні чаї;● зовнішні засоби для компресів та розтирань.
Застосування народних засобів неспроможна повністю замінити лікарську допомогу. Фітотерапія доповнює основний план лікування та сприяє загальному зміцненню організму:
● цукровий діабет● гіпертонія● хвороба серця
Способи профілактики
Лікування остеохондрозу ґрунтується не тільки на лікарських препаратах. Велике значення мають додаткові способи, що дають позитивний ефект при комплексному застосуванні.
До них відносяться:
● електрофорез;
● ультразвуковий фонофорез;
● магнітотерапія;
● парафінові аплікації та ванни;
● бальнеотерапія;
● акупунктура;
● масаж;
● лікувальна фізкультура.
Для остеохондрозу властиво хронічний перебіг із періодичним наростанням симптоматики. Фізіотерапія та комплекс ЛФК дозволяють знизити кількість негативних епізодів та сприяють профілактиці дегенеративно-дистрофічних змін хребта.
Клініка Laserdoc – приватний кабінет лазерної терапії, де висококваліфіковані лікарі виконують успішне лікування остеохондрозу у Павлограді. Метод лікування ґрунтується на застосуванні лазерної терапії, яка забезпечує комплексний лікувальний ефект. Лазер неінвазивно впливає на пошкоджені тканини та проникає у структури, які недоступні для обладнання фото- та УФ спектру.
Лазеротерапія дозволяє полегшити перебіг захворювання. Позитивний результат досягається за рахунок низки ефектів:
● посилення кровообігу:
● прискорення регенерації тканин ПДС.
Апаратна методика також посилює дію лікарських засобів. Сеанс дозволяє зменшити дозування ліків, зберігаючи лікувальний ефект у повному обсязі.
Кабінет лазерної терапії Laserdoc пропонує найкращі умови та доступні ціни для лікування захворювань суглобів та хребта у Дніпропетровській області. Наші пацієнти отримують професійну допомогу навіть у найскладніших випадках. Звернення до клініки має ряд переваг для пацієнта:
● сучасне ліцензоване обладнання;
● доступна вартість послуг;
● позитивні відгуки пацієнтів, які пройшли курс лікування;
● курс лікування розробляється відповідно до індивідуальних особливостей та потреб хворого;
● всі процедури виконують кваліфіковані лікарі, які пройшли спеціальне навчання;
● персонал гарантує конфіденційність пацієнта;
● комфортні умови приватного кабінету забезпечують відсутність додаткового стресу.
Записатися на прийом можна безкоштовно, по телефону, а також на сайті, залишивши в онлайн заявці свої контактні дані. Попередній запис допоможе вибрати фахівця та час прийому, найбільш зручний для пацієнта.
Мы поруч
Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)
Низька ціна
Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування
Величезний досвід
Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!
Наші контакти
Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету
Адреса
м. Павлоград, вул. Харківська, 71
Працюємо
Понеділок - П'ятниця: 10:00 - 18:00
Субота:
10:00 - 14:00
Контакти
+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)
Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії