Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22

Лікування остеопорозу в Павлограді

Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії

Остеопороз – це стан, при якому щільність та якість кісток знижуються, що робить їх слабкими, ламкими та більш схильними до переломів. Зазвичай симптоми остеопорозу відсутні, доки зламається кістка.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Лікування та профілактика остеопорозу зазвичай спрямовані на зміну способу життя та застосування ліків для підвищення щільності кісток.

За оцінками, кожна третя жінка та кожен п'ятий чоловік у віці 50 років і старше отримують перелом через остеопороз.

Основна інформація

Протягом усього життя кістки постійно ламаються та оновлюються. При народженні кістки стають м'якими і твердіють, тому що в них відкладаються кальцій та білок. Формування кістки відбувається у дитинстві та з віком уповільнюється. Кісткова маса "дорослішає" приблизно до 20-30 років. Для формування кістки потрібна достатня кількість кальцію. Приблизно 99% кальцію в організмі міститься у кістках, а 1% – у крові та рідинах організму.

Щільність кістки залежить від кількості кісткової тканини кістки. Кістка досягає свого піку щільності у віці від 30 до 35 років, і далі щільність кісток знижується з віком як у чоловіків, і у жінок. Багато факторів можуть змінити щільність кістки на будь-якому етапі життя, наприклад: генетичні фактори, раса, стать, медичні умови та лікування, дієта та спосіб життя. У жінок щільність кістки знижується швидше після менопаузи через зниження рівня естрогену.

Симптоми остеопорозу

Остеопороз не викликає специфічного болю чи симптомів. Проте це збільшує ризик серйозних переломів. Якщо ви вважаєте, що у вас може розвинутись остеопороз, зверніться до лікаря.

Фактори ризику

Немає єдиної причини остеопорозу, але є багато факторів ризику, які включають:

● вік (> 50 років)
● підлога
● худорлявість
● фізична пасивність
● генетика
● надмірне вживання алкоголю чи кофеїну
● низьке споживання кальцію з їжею
● низький рівень вітаміну D
● тривале застосування деяких ліків, наприклад: кортикостероїдів (таких як преднізон та кортизон), препарати щитовидної залози, епілепсії
● дефіцит естрогену у жінок, наприклад: постменопауза, нерегулярні місячні, хірургічне видалення яєчників, рання менопауза (до 40 років)
● дефіцит тестостерону у чоловіків обумовлений старінням
● лікування раку простати, яке знижує рівень тестостерону у чоловіків, та лікування раку молочної залози, яке
● знижує рівень естрогену у жінок
● деякі медичні захворювання, наприклад: ендокринні захворювання; шлунково-кишкові захворювання; ревматоїдні захворювання, такі як, наприклад, артрит; та різні захворювання крові.

Ознаки та симптоми

Зазвичай симптоми остеопорозу відсутні, доки зламається кістка. Тому його часто називають «тихою хворобою». Переломи зап'ястя, стегна, хребта, таза та плеча найбільш поширені при остеопорозі. Переломи можуть бути дуже болючими та можуть призвести до інвалідності.

Згодом може спостерігатися поступове зменшення зростання через ослаблені та стислі хребці в хребті. Переломи хребта або руйнування уражених кісток хребців можуть призвести до викривлення постави.

Діагностика

Для діагностики лікар вивчає історію хвороби, включаючи ознаки, симптоми та спадковість. При підозрі на остеопороз, зазвичай рекомендується спеціальна рентгенограма для вимірювання щільності кістки.

Тестування густини кісткової тканини зазвичай проводиться з використанням двоенергетичної рентгенівської абсорбціометрії (DEXA). Це спеціалізована методика рентгенівського сканування, яка випромінює дуже низькі рівні випромінювання (приблизно 1% від радіації, необхідної для рентгенографії грудної клітини).

Ця точна та безболісна процедура займає близько 20 хвилин і вимагає, щоб людина лежала на спеціальному столі, доки машина DEXA сканує її. Щільність кістки вимірюється в різних місцях (як правило, у нижній частині хребта та стегна), і для розрахунку загальної густини кістки використовується формула. Індивідуальна щільність кістки оцінюється шляхом порівняння її із середньою щільністю кістки для людини того ж віку, розміру та статі.

У деяких випадках щільність кістки можна виміряти за допомогою комп'ютерної томографії або ультразвукового сканування, хоча ці методи, як правило, менш точні.

Методи лікування остеопорозу

Лікування остеопорозу залежатиме від результатів обстеження щільності кісток, віку, статі, історії хвороби та тяжкості стану. Лікування найчастіше включає зміну способу життя та ліків та спрямоване на максимальне збільшення щільності кісток та зниження ризику їх перелому.

Зміна способу життя

Якщо можливо, слід регулярно виконувати вправи без вагового навантаження (наприклад, ходьба, теніс, гольф), це дозволить знизити втрату кісткової маси та стимулювати утворення нової кістки. Лікарі рекомендують не менше ніж 30 хвилин таких вправ не менше трьох разів на тиждень. Перед початком будь-якої нової вправи важливо проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що запропонована вправа є безпечною для виконання.

Дієта

Оскільки організм не може виробляти власний кальцій, потрібна дієта з високим вмістом кальцію, яка допомагає знизити швидкість втрати кісткової маси. Вітамін D також важливий, оскільки він сприяє засвоєнню кальцію у кістках. Дотримання збалансованої дієти, що включає продукти, багаті на кальцій і вітамін D, важливо для забезпечення кісток необхідним кальцієм. Продукти з високим вмістом кальцію включають молочні продукти, темно-зелені овочі, бобові, рибу (особливо сардини або лосось, які їдять із кістками), соєві продукти, крупи та горіхи. Рекомендується приймати щонайменше 1000 мг кальцію щодня. Продукти з високим вмістом вітаміну D включають сардини, тунець, яйця та печінку.

Куріння, алкоголь та кофеїн

Курцям рекомендовано кинути палити. Можна також рекомендувати мінімізувати споживання алкоголю і кофеїну (наприклад, чай, кава, кола).

Вплив сонячного світла

Регулярна, але помірна дія сонячного світла допомагає виробляти вітамін D в організмі.

Надмірне перебування на сонці створює інші ризики здоров'ю.


Зниження ризику переломів

Важливо виявляти особливу обережність під час руху та повсякденної діяльності, щоб мінімізувати ризик переломів. Це може включати використання засобів пересування, якщо ви невпевнено тримаєтеся на ногах, видалення предметів або небезпек, які можуть призвести до падіння (наприклад, вільні килимки на підлозі), встановлення перил у таких місцях, як передпокій та ванна кімната, та використання нековзних килимків у ванною або душовою. Підкладка для захисту вразливих частин тіла, наприклад, стегон, також може допомогти у запобіганні переломам. Для цього були розроблені спеціальні «протектори стегна». Про них можна дізнатися у поліклініках та аптеках.

Застосування лікарських засобів

1. Кальцій.

Як правило, кальцій з раціону краще добавок з кальцієм. Однак, якщо споживання кальцію з їжею недостатнє, добавки кальцію можуть бути призначені для збільшення кількості кальцію, доступного в організмі. Звичайна рекомендація – дозування 1000 мг на добу. Зверніть увагу – надто багато кальцію, особливо у формі добавок, збільшує ризик появи ниркових каменів та серцевих захворювань.

2. Вітамін D.

Вітамін D важливий для ефективного поглинання кальцію у кістках. Більшість людей одержують достатню кількість вітаміну D від сонячного світла; однак для людей, які рідко виходять на вулицю (наприклад, слабкі люди похилого віку), добавки вітаміну D можуть бути корисні. Добавки з вітаміном D, такі як кальциферол, зазвичай призначаються у поєднанні з добавками кальцію. Активована форма вітаміну D, яка називається кальцитріолом, також може бути корисною.

3. Бісфосфонати.

Ці негормональні препарати можуть збільшити густину кісткової тканини за рахунок зниження швидкості втрати кісткової маси. Вони знижують частоту переломів у людей із остеопорозом. Ці препарати зазвичай вводяться в циклі, що чергується, з добавками кальцію. Звичайні бісфосфонатні препарати, що використовуються при лікуванні остеопорозу, включають алендронат (Fosamax) та золедронову кислоту (Aclasta). Загальним побічним ефектом цих ліків є нудота та розлад шлунка. Це може обмежити використання цих препаратів у деяких людей.

4. Менопаузальна гормональна терапія.

Менопаузальна гормональна терапія (раніше відома як замісна гормональна терапія або ЗГТ) іноді включає препарати з естрогеном для жінок з остеопорозом. Було показано, що МГТ зменшує втрату кісткової маси та може збільшити щільність кісткової тканини. Хоча МГ має очевидні переваги у лікуванні та профілактиці остеопорозу, дослідження показали, що при тривалому застосуванні МГТ існують ризики утворення тромбів та раку молочної залози. Тому важливо, щоб пацієнт та його лікар обговорювали переваги та ризики, пов'язані з прийомом ліків.

5. Селективні модулятори рецепторів естрогену.

Цей тип ліків, що також використовується для лікування деяких видів раку, може бути використаний для запобігання та лікування остеопорозу. Препарат під назвою ралоксифен в даний час доступний для лікування остеопорозу і було показано, що він зменшує кількість переломів хребта. Він працює, імітуючи вплив естрогену на кістку, збільшуючи тим самим щільність кісткової тканини і може бути розглянутий для застосування у жінок в постменопаузі.

6. Інші ліки.

Якщо найпоширеніші препарати, що використовуються для лікування остеопорозу, погано переносяться або недостатньо ефективні, можуть бути призначені деносумаб або теріпаратід.

Лазерна терапія при остеопорозі

Лазерна терапія є одним із найефективніших методів лікування остеопорозу.

Застосування медичного променя дозволяє:

● Відновити функціональний стан нирок, ендокринної системи, шлунково-кишкового тракту, т.к. ці системи беруть участь у кальцієвому обміні.
● Відновити процеси регенерації в уражених органах та системах, шляхом покращення метаболізму та
● мікроциркуляції (печінка, нирки, кишечник);
● Стабілізувати нейровегетативну та нейроендокринну іннервацію;
● Зміцнити гуморальний та клітинний імунітет;
● За допомогою стимуляції біоенергетичних ферментів, посилити мікроциркуляцію біометаболізму кісткової тканини. Це призведе до збільшення рівня АТФ, зниження перекисного окислення ліпідів, підвищення рівня ендорфінів, зміни рівня простагландинів, що призведе до зниження больового порога.
Всі ці цілі досягаються завдяки застосуванню лазерної та світлової терапії. Т.к. при системному впливі на організм людини, лазерна і світлова терапія мають дуже важливі для лікування остеопорозу властивості:

● стимулює та зміцнює імунну систему;
● має аналгізуючу властивість;
● активує мікроциркуляцію;
● має протизапальний та регенераторний ефект;

Лазерна терапія дозволить Вам:

1. Нормалізувати метаболізм кісткової тканини
2. Безпечно та швидко зменшити болючі відчуття
3. Зменшити ймовірність переломів кісток
4. Відновити функціональні можливості організму, тим самим покращити якість життя людини.
Якщо Ви хочете отримати детальну консультацію щодо методики лікування остеопорозу лазером, звертайтесь до Кабінету лазерної терапії у Павлограді:

Хірургічне лікування

Переломи є основним наслідком остеопорозу. Більшість з них, як правило, гояться без необхідності хірургічного втручання. Іноді перелом може бути досить серйозним і може вимагати хірургічного втручання для його виправлення.

Переломи стегна - вважаються одними з найсерйозніших типів переломів - поширені у людей похилого віку з остеопорозом. За оцінками, близько 7 000 людей у ​​країнах СНД ламають стегно щороку.

Профілактика

Профілактика завжди краще лікування, і дані свідчать про те, що максимальне збільшення щільності кісток у ранньому та середньому віці допомагає знизити ризик розвитку остеопорозу у пізнішому віці.

Кроки, які можуть бути здійснені для запобігання остеопорозу, включають:

● Кинути палити
● Обмежити споживання алкоголю
● Вживати продукти з високим вмістом кальцію
● Регулярно виконувати фізичні вправи
● Підтримувати здорову вагу
● Наявність адекватного дієтичного споживання кальцію протягом життя також дуже важлива.

Дієта при остеопорозі

У період лікування остеопорозу важливо дотримуватись спеціальної дієти, яка спрямована на збереження та утримання кальцію в крові, допомагає відновити необхідні організму важливі процеси:

● Мінімізувати вживання кави, міцного чаю, какао, шоколаду
● Звести до мінімуму вживання продуктів, що містять жирні кислоти: олія, майонез, маргарин
● Зменшити вживання м'яса. фосфор, що міститься в ньому, ускладнює засвоєння кальцію.
● Включити до раціону харчування якнайбільше продуктів, які містять кальцій: капуста, сир, мигдаль тощо.
● Збільшити вживання продуктів, що містять вітамін Д (сир, сметана, кунжут, яйця тощо)
● Повністю відмовитися від вживання будь-яких алкогольних напоїв, газованих напоїв, а також сечогінних препаратів
● Під час остеопорозу збільшується потреба вмісту в організмі цинку, у зв'язку з чим необхідно до раціону обов'язково включити продукти, що містять цинк (селера, печінка, бобові, морепродукти тощо)
● Збільшити вживання фолієвої кислоти та вітаміну В6 (морепродукти, злакові, бобові, яловича печінка)
● Вживати зернові, банани, волоські горіхи, листові овочі – це ті продукти, які містять магній та які прискорюють відновлення кісткової тканини.
● Обов'язково необхідно випивати кілька склянок на день свіжого соку з моркви, буряків, яблук, помідорів, шпинату та огірків – вони наситять організм корисними вітамінами та мікроелементами.

Окрім дієти, необхідно регулярно займатися спортом: плавання, прогулянки на свіжому повітрі та інші неконтактні види спорту. Також харчування має бути регулярним і не менше 5 разів на день. Т.я. ультрафіолет сприяє виробленню вітаміну Д в організмі, необхідно якнайбільше часу проводити на свіжому повітрі.

Важливо!

Режим харчування та прийом вітамінів узгодити з лікарем і суворо дотримуватися рекомендацій, інакше неправильне лікування може призвести до погіршення самопочуття хворого.


Якщо у вас остеопороз, звертатися за лікуванням ніколи не пізно, оскільки вік є одним із основних факторів ризику розвитку остеопорозу та переломів. Лікування може зупинити втрату кісткової маси та значно знизити ризик переломів.

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Наші контакти

Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету

Адреса

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Працюємо

Понеділок - П'ятниця: 15:30 - 18:30Субота: 9:00 - 14:00

Контакти

+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)


Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії

Дякуємо!

Ми вже обробляємо Ваше звернення

Can't send form.

Please try again later.

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!