Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71


Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22


Лікування отиту у Павлограді

Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії

Отит – це захворювання вуха, що з його запаленням. На відит хворіють щороку понад тисячу людей різного віку. Ця хвороба перестав бути невинною чи безпечною, т.к. ускладнення можуть призвести до великих неприємностей.

Отримайте безкоштовну консультацію!

Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем

Дякуємо за Ваше зверенння!

Ми отримали Ваш запит та дуже скоро зв'яжемося з Вами

Can't send form.

Please try again later.

Що таке отит?

Щоб розібратися у цьому захворюванні, необхідно згадати будову вуха. Т.к. вухо це не просто вушна раковина, а складна система перетворення звуків у певну форму. При цьому перетворення звуків це далеко не єдина функція цього важливого органу. Вухо також виконує вестибулярну функцію, а також дозволяє людині утримувати рівновагу.
Вухо має три основні відділи – середнє, зовнішнє та внутрішнє. Зовнішнє вухо це і є вушна раковина, перехід якої веде до барабанної перетинки.

Далі за будовою, за барабанною перетинкою знаходиться порожнина, наповнена повітрям і має три слухові кісточки, що передають і посилюють звукові коливання. Це область називається середнім вухом.

З середнього вуха коливання потрапляють у так званий лабіринт, який знаходиться у скроневій кістці. Також, тут знаходяться скупчення нервових рецепторів (Кортієв орган), що перетворює коливання в нервові імпульси.

Ця область називається внутрішнього вуха. Також, за піднебінними мигдаликами знаходиться євстахієва труба, яка веде в барабанну порожнину і виконує функцію вентиляції барабанної порожнини, а також приведення її у відповідність до атмосферного тиску. Як правило, євстахієву трубу відносять до середнього вуха.

Отит може вражати одразу три відділи вуха. Отже, якщо отит виникає у зовнішньому вусі, його називають зовнішній отит , якщо середньому – середній отит , і якщо у внутрішньому – внутрішній отит . Як правило, отит вражає лише один бік, але середній отит, викликаний інфекціями верхніх дихальних шляхів, може вразити обидва вуха.

Види отиту

Залежно від походження отит буває:
● вірусний● бактеріальний● травматичний● грибковий (у разі зовнішнього отиту).
Найчастіший – бактеріальний отит.

Основні причини отиту

● зниження імунітету● перемерзання● віруси
Як правило, отит – це наслідок ускладнень після ангіни чи нежиті: інфекція потрапляє у середнє вухо при кашлі чи нежиті. Трапляються рідкісні випадки, коли отит починається внаслідок попадання інфекції через пошкоджену барабанну перетинку.

Симптоми отиту

Інфекції середнього вуха зазвичай супроводжуються сильними болями у вухах. Крім того, існують інші симптоми та наслідки, які вказують на розвиток отиту:
● Почуття слабкості● Почервоніння та набряк соскоподібного відростка● Відчуття тиску та наповнення у вусі● Запаморочення● Гарячка● Головний біль● Тимчасова втрата слуху● Дзвін у вухах● Виділення з вуха

Консервативне лікування

Протягом перших 1-2 днів лікування буде спрямоване на усунення симптомів, а не причин розвитку інфекції вуха. Це стандартна практика у медицині. На цьому етапі призначають протинабрякові засоби у формі назальних спреїв та крапель або знеболювальні препарати, такі як парацетамол.
Можливі ускладнення:
● Параліч лицьових м'язів● Запалення соскоподібного відростка● Інфекція внутрішнього вуха● Менінгіт● Втрата слуху
Крім знеболювання часто призначають антибіотики. Цей крок є необхідним, якщо покращень немає через 7-10 днів лікування симптомів. У деяких випадках доводиться робити невеликий розріз барабанної перетинки. Це робиться під місцевою анестезією, щоб дозволити стекти рідини, що накопичилася. Як правило, відразу після цієї процедури біль вщухає і настає швидке полегшення. Отже, можливі головні болі та інші симптоми, такі як тиск та лихоманка, також будуть зменшені.

Причини середнього отиту

Отит може розвиватися трьома різними шляхами:
● Інфекція носа та горла поширюється на слухову трубу.● У деяких випадках інфекція, тобто патогенні мікроорганізми, потрапляють ззовні прямо в середнє вухо через дефект барабанної перетинки.● У дуже поодиноких випадках патогенні мікроорганізми можуть потрапити в середнє вухо через кровотік.

Причини зовнішнього отиту

Існує кілька різних причин зовнішнього отиту, а також низка факторів, які можуть спровокувати ймовірність його виникнення. Однак у багатьох випадках зовнішнього отиту, зокрема хронічної форми, причина невідома.
Можливі причини зовнішнього отиту включають :
● відсутність вушної сірки● підвищена температура● висока вологість● пошкодження слухового проходу, спричинене слуховими апаратами або ватними тампонами
Види зовнішнього отиту :
● локалізований зовнішній отит● гострий дифузний зовнішній отит● хронічний зовнішній отит.

Лікування зовнішнього отиту

Для ефективного лікування більшості видів зовнішнього отиту використовують кілька простих ліків. При цьому, при локалізованому зовнішньому отиті, лікування може не знадобитися, оскільки ця форма отиту може пройти сама по собі.
Незалежно від типу отиту, дотримуйтесь наведених нижче порад, які допоможуть Вам уникнути отиту:
Уникайте намокання постраждалого вуха, наприклад, одягнувши шапочку для душу під час купання або ванни. Видаліть будь-які виділення або сміття, акуратно протерши вухо ватою, намагаючись не пошкодити його.Видаліть з ураженого вуха все, що може викликати алергічну реакцію, наприклад, слухові апарати, беруші для вух та сережки.Лікуйте будь-які захворювання шкіри, які можуть посилити стан, такі як себорейний дерматит, псоріаз чи екзема.
Полегшити біль у вухах допоможуть знеболювальні, такі як парацетамол або ібупрофен. Не приймайте ібупрофен, якщо у вас астма чи проблеми зі шлунком, такі як виразка шлунка. Якщо ви не впевнені, чи варто вам його приймати, проконсультуйтеся з лікарем, що практикує медсестрою або фармацевтом. Дітям віком до 16 років заборонено приймати аспірин.

Методи лікування отиту

Існує кілька методів лікування отиту:

● медикаментозне лікування
● хірургічне лікування
● лікування лазерною терапією

У більшості випадків лікування отиту проходитиме без застосування антибіотиків або інвазивного лікування. Однак у деяких ситуаціях може знадобитися і хірургічне лікування. Тимпаноцентез, миринготомія та аденоїдектомія є загальними хірургічними методами лікування отиту.

Тимпаноцентез – це транс-тимпанічна аспірація вмісту вуха. Аспірація рідини знижує тиск та дуже ефективна при знятті болю. Якщо на аспіраті необхідно провести посів, зовнішній слуховий прохід має бути ретельно очищений. Тимпаноцентез може бути виконаний у дітей із використанням обмежень, місцевого або помірного седативного ефекту. Старшим дітям можна використовувати місцеву або загальну анестезію.

Одним із найбільш ефективних та безболісних методів лікування отиту є лазерна терапія. Ця методика є повністю безпечною та безболісною, при цьому її ефективність досить висока, особливо при комплексному лікуванні. Ця методика лікування отиту користується популярністю не тільки у дорослих, а й у дітей.

До основних переваг лазерної терапії відносяться :

● Виражене швидке знеболювання при гострій фазі хвороби
● Протизапальний вплив
● Видалення патогенної мікрофлори, що викликала отит
● При цьому методі не утворюються спайки, які можуть призвести до приглухуватості.
● Лазерна терапія дозволяє повністю вилікувати гострий отит і досягти тривалої ремісії при хронічному отиті

Якщо Ви бажаєте дізнатися більше про лікування отиту за допомогою лазерної терапії, запишіться до нас на безкоштовну консультацію

Лікування отиту у дітей

Діти до 6 років найчастіше страждають від гострого отиту. Протягом першого року життя 50% дітей заражаються інфекцією вуха. Коли їм виповнюється три роки, ця кількість зростає до 80%. Найбільший ризик при цьому полягає в тому, що скарги дітей не сприймаються всерйоз, а стан затяжний.

Це може призвести до повної втрати слуху у дитини. Нижче наведено важливі ознаки отиту у дитини:

● Підвищення температури тіла
● Гарячка вище 38° C
● Дитина постійно стосується вуха
● Біль у ділянці шлунка

У немовлят та малюків, у яких частіше виникає отит, може статися збільшення мигдаликів. У такій ситуації визначити необхідність видалення мигдаликів допоможуть такі ознаки:

● Проблеми з диханням через ніс
● Накопичення рідини за барабанною перетинкою
● Перенесення кількох отитів протягом року

Діти батьків, які палять, більш схильні до виникнення отиту. Крім того, діти, які раніше перехворіли на отит, мають підвищений ризик рецидиву. З іншого боку, було показано, що немовлята, які перебувають на грудному вигодовуванні, значно рідше страждають на отит.

Якщо отит не лікувати своєчасно та якісно, ​​він може призвести до серйозних наслідків: розвитку хронічного отиту, приглухуватості, втрати слуху і навіть поширення інфекції в головний мозок.

Переваги лікування отиту в Кабінеті лазерної терапії

Лазерна терапія є одним із найефективніших методів лікування отиту. Ефективність обумовлена ​​можливістю підбору індивідуального лікування: залежно від індивідуальних особливостей пацієнта, можна підібрати необхідні параметри потужності, щільності випромінювання та тривалості дії.

Також низькоінтенсивний лазерний промінь є ефективним стимулятором захисних властивостей організму:

● зміцнює імунну систему
● прискорює синтез клітин епітелію
● прискорює процеси загоєння
● посилює кровообіг
● покращує загальний стан пацієнта
Також короткочасне лазерне випромінювання є ефективним способом боротьби з мікробами, що викликали отит.

Ефект від лазерної терапії при отиті

● зменшує запалення
● знижує набряк
● розріджує та сприяє витіканню гною
● зменшує в'язкість слизу
Завдяки таким властивостям лазерного променя застосування цього методу допомагає вилікувати отит в найкоротші терміни і не має наслідків.
Якщо Ви хочете позбутися болю у вусі, ми допоможемо Вам. Записуйтесь до нас на безкоштовну консультацію у Павлограді:

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!