Дякуємо за звернення
Мы уже получили Ваш запрос!
Часи прийому: Пн-Пт: 10:00 - 18:00; Сб: 10:00 - 14:00
м. Павлоград, вул. Харківська, 71
Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22
Позбавтеся болю за допомогою лазерної терапії
Запис на безкоштовну консультацію (м.Павлоград):+38099 733 19 64+38097 948 94 22
Аутоімунне захворювання, першоджерело якого лікарі досі оспорюють, проявляється у вигляді запалення у дрібних суглобах, що поступово призводить до деструкції сполучної тканини.
Отримайте безкоштовну консультацію!
Ви можете безкоштовно проконсультуватися у Лікаря
Діагноз «ревматоїдний артрит» встановлено приблизно у 1% населення. Що цікаво, жінки стикаються із подібною проблемою в 3 рази частіше, ніж представники сильної половини, але годування груддю протягом 2 років скорочує ризик розвитку РА. Зазвичай захворювання діагностують віком 35-50 років. Але виявиться воно може й у підлітковому віці.
Цікавим можна назвати той факт, що симптоми ревматоїдного артриту виявлені ще на скелетних останках індіанців, що відносяться до 4500 г до н.е., а ось системно описані вони були вже в 123 році. Але до цього дня однозначної думки щодо причин захворювання так і не було сформовано.
Серед безлічі різноманітних досліджень можна виділити єдину точку зору: найчастіше в сім'ї відзначається генетична схильність до цього захворювання.
Але й у разі на розвиток симптомів впливають різні чинники.
Серед таких:
● Вірусні інфекції. Ускладнення таких у вигляді РА доведено дослідженнями крові, коли однозначно збільшується кількість лейкоцитів та ШОЕ, але при цьому позитивної реакції на антибіотикотерапію не відмічено.● Шкідливі звички.● Негативні фактори довкілля.● Переохолодження та інсоляція.● Порушення в роботі ендокринної системи.● Стреси.● Прийом мутагенних медикаментів.
При цьому перебіг захворювання безпосередньо вказує на його аутоімунну природу, коли «захисники» організму спрямовують свою активність не проти чужорідних клітин, а проти власних. Цей процес носить патологічний і практично незворотний характер, що і викликає певні складнощі при діагностуванні та виявленні причин захворювання.
Основні симптоми
Незважаючи на деяку швидкоплинність низки факторів, саме захворювання проявляється поступово. Все починається з ранкової скутості у суглобах, які піддалися первинній поразці. Одночасно з'являється підвищена втома, слабкість, невисока, але постійно підвищена температура тіла. Як правило, погіршується апетит і загальне самопочуття, поступово з'являється біль у уражених суглобах, а потім і припухлість.
Дуже рідко всі симптоми виявляються швидко та досить гостро. Такий перебіг захворювання нерідко плутають із вірусними інфекціями, але згодом картина прояснюється.
Дослідження підтверджують, що особливо активно розвивається РА протягом перших 6 років. Протягом 10 років зміни стають незворотними.
Серед найбільш очевидних ознак ревматоїдного артриту можна назвати:
Симетрична поразка суглобів.
Ранкова скутість та малорухливість суглобів. Вищезгаданий симптом проявляється протягом 60 хвилин і більше після пробудження.
Суглоби набрякають, стають гарячими. Тут змінюється колір шкіри.
Через больові відчуття обмежується рухливість пошкоджених кінцівок.
Ревматоїдний артрит часто супроводжується загальним погіршенням стану:
● втомою;
● слабкістю;
● м'язовими болями;
● симптомами, схожими на грипозні;
● втратою апетиту, а згодом і ваги.
Незважаючи на те, що чітких причин ураження конкретних суглобів не з'ясовано, лікарі виділяють певну закономірність у прогресуванні запальних процесів. Першими виявляються симптоми захворювання на зап'ястях, фалангах пальців, далі на плечових, ліктьових і колінних, а також на тазостегнових та гомілковостопних суглобах. Досить рідко діагностика виявляє ушкодження на хребті.
Явна деформація відбувається не відразу, тому такий симптом стає вторинним.
Говорячи про симптоми РА, не можна забувати і про інші ознаки системного захворювання. Воно часто супроводжується ревматизмом, васкулітом, атеросклерозом. На шкірі можуть з'являтися ревматоїдні вузлики і потовщення.
Серед інших супроводжуючих проблем – нейропатія, мононеврити та цервікальний мієліт, амілоїдоз, нефрит, анемія, тромбоцитоз та ін.
Види ревматоїдного артриту
Лікарі виділяють різні варіанти перебігу хвороби:
1. Класичний варіант із повільним прогресуванням деформацій, які зазвичай починаються з дрібних суглобових сполук.
2. Я. ркий виражений характер захворювання має у випадку з моно-або олігоартритом, коли спочатку уражаються ліктьові або колінні суглоби. У цьому випадку часто застосовують протизапальну терапію, яка має певний позитивний ефект, але з часом виявляються інші ознаки РА, а ефект попереднього лікування знижується.
3. Псевдосептичний синдром часом затьмарює нормальні ознаки РА. І тут відзначається зниження ваги, підвищене потовиділення, озноб, анемія тощо.
4. Ювенільний вид, коли діагностика ревматоїдного артриту підтверджує захворювання віком до 16 років.
5. Суглобово-вісцеральний перебіг хвороби. Уражаються легені, нирки, органи шлунково-кишкового тракту, нервова система.
Отримайте безкоштовну консультацію!
Ви можете абсолютно безкоштовно проконсультуватися з Лікарем
Ускладнення РА
Без належного та своєчасного лікування хвороба активно прогресує, що призводить не лише до ураження все більшої кількості суглобів, але й до поліорганних змін. Виникають проблеми у роботі серцево-судинної системи, ШКТ, знижується стійкість до інфекцій, підвищується ризик утворення злоякісних пухлин. Через війну тривалість життя знижується загалом на 3-7 років.
10% пацієнтів стають інвалідами.
Прогресування захворювання позначається як на стані суглобів.
● Виникнення ревматоїдних вузликів може відбуватися буквально на всіх органах. У разі таких на серці розвиваються міокардити, ендокардити тощо. Внаслідок цього порушується кровообіг, розвивається серцева недостатність.
● Можуть бути пошкоджені ділянки легких: підвищується ризик виникнення пневмонії, розвивається плеврит.
● Вузлики вражають нирки, органи зору та ін. Ускладнення накопичуються, як снігова куля.
Серед серйозних наслідків РА - вторинний амілоїдоз, коли патологічно змінений білок відкладається в різних органах, призводячи до їх руйнування.
Діагностика традиційно починається із загального аналізу крові та з вивчення лейкоцитарної формули. Першими ознаками при цьому є стійке підвищення лейкоцитів та ШОЕ.
До руйнування сполучної тканини суглобів першими ознаками стають підвищення температури навколо пошкодженого суглоба та зміна кольору шкірних покривів. Ці симптоми є показанням для додаткового обстеження – рентгенограми, а також аналізу титру антитіл до циклічного цитруліну містить пептиду (АЦЦП).
За даними рентгену лікаря визначають стадії РА:
● Це поодинокі просвітлення кісткової тканини (КТ) кістоподібного типу. Відзначається звуження суглобових щілин, і навіть незначний локальний остеопороз. На цій стадії остеопороз більш виражений. Кістоподібні просвітлення КТ представлені в множині. Відзначено ерозію суглобових поверхонь у поодиноких випадках. З'являються перші ознаки деформації.
● Стадія, схожа на другу, але кількість ерозій становить 5 і більше. Деформація кісток стає більш вираженою. Відзначаються суглобові вивихи та підвивихи. На цій стадії з'являються кісткові анкілози, остеофіти, а також відзначається остеосклероз.
Раніше, ніж рентген, наявність рідини у суглобах, а також кісту або розрив сухожилля може показати УЗД. Інформативними будуть і МРТ із комп'ютерною томографією.
Лікування ревматоїдного артриту полягає у запобіганні прогресуванню суглобових ушкоджень.
Такі зміни є незворотними, тому всі способи спрямовані на їхнє гальмування. Спочатку це медикаментозна терапія. Використовуються протизапальні препарати, а також ліки, що знижують імунну відповідь, спрямовану проти власних клітин.
Методи лікування ревматоїдного артриту також включають лікувальну фізкультуру та фізіопроцедури. ЛФК допомагає підтримувати суглоби досить рухливими, що суттєво знижує болючі відчуття. Електрофорез із застосуванням нестероїдних засобів також знімає біль, як і аплікації димексиду. Але ці процедури особливо ефективні лише на ранній стадії захворювання. Очевидно, що лікування має бути комплексним, лише тоді лікарі роблять позитивні прогнози. Хоча, наприклад, китайська медицина обіцяє вилікувати ревматоїдний артрит.
Народні методи лікування
Лікарі традиційної медицини виступають категорично проти використання народних методів. Проте для підтримки організму та запобігання серйозним ускладненням цілком допустимі трав'яні настої та відвари. Наприклад, пижма ефективна як імуномодулюючий, протизапальний та антибактеріальний засіб.
Для підтримки роботи нирок застосовують спориш, листя берези. Почистити печінку допомагає полин. В якості антисептика та знеболювального приймають відвар звіробою. Протизапальну дію мають таволга в'язолиста, плоди ялівцю, пирій повзучий, шабельник.
Особливості лікування РА
Все ж таки при описаному вище нездужання краще перевірити свій стан і звернутися до лікаря. Серед прогресивних методів лікування ревматоїдного артриту виділяють лазерну терапію.
Звичайно, вона не позбавляє хвороби в цілому, але дозволяє суттєво покращити якість життя. Саме такий спосіб лікування пропонують спеціалісти центру лазерної терапії.
Лікування РА у дітей
Ювенільний ревматоїдний артрит також потребує комплексного підходу. Разом із медикаментозним лікуванням призначають ЛФК, вимагають дотримання дієти, проводять імуносупресивну терапію.
Як правило, цей процес триває кілька років. Лікарі також можуть запропонувати хірургічне втручання для відновлення суглобів.
Все частіше пропонують для лікування дітей та лазерну терапію, яка значно уповільнює процес деформації.
Способи профілактики РА
Оскільки початкові причини захворювання досі не з'ясовані остаточно, говорити про профілактику досить складно. Але лікарі рекомендують уважно поставитися до здоров'я своїх суглобів після травм, перенесених вірусних і бактеріальних інфекцій.
Для скорочення ризику розвитку РА рекомендується вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватись, за необхідності коригувати масу тіла.
Центр лазерної терапії та кваліфікований лікар пропонують лазерне лікування ревматоїдного артриту у Павлограді, відгуки про який доводять ефективність:
● Через кілька сеансів суттєво знижуються болючі відчуття.
● Зменшується ранкова скутість (приблизно на 28 хвилин після курсу протягом 4-х тижнів).
● Підвищується гнучкість кистьових суглобів.
● Зменшується набряклість.
● Збільшується рухомість та сила стиснення при пошкодженні кистьових суглобів.
Лікування відбувається абсолютно безболісно. Метод не має побічних ефектів, на відміну від більшості медикаментозних засобів. Повний лікарський контроль дозволяє регулювати потужність терапії задля досягнення максимального ефекту. А ціна курсу виявляється в результаті нижчою, ніж вартість медикаментів для зняття зазначених симптомів.
Наш кабінет знаходиться у м. Павлоград, Дніпропетровська область.
Прийом веде лікар вищої категорії Бережний Анатолій Іванович. Його досвід у лазерній терапії становить понад 20 років. За цей час фахівець допоміг понад 20 тисячам пацієнтів.
Мы поруч
Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)
Низька ціна
Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування
Величезний досвід
Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!
Наші контакти
Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету
Адреса
м. Павлоград, вул. Харківська, 71
Працюємо
Понеділок - П'ятниця: 10:00 - 18:00
Субота:
10:00 - 14:00
Контакти
+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)
Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії