Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Часи прийому: Пн-Пт: 9:00 - 18:00; Сб: 9:00 - 14:00

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Телефони: +38 (099) 733-19-64; +38 (097) 948-94-22

7 способів лікування шпори

П'яткові шпори – це кісткові відростки на нижній частині п'яти, які спрямовані до склепіння стопи. У той час як деякі люди мають шпори п'яти і не знають про них, інші можуть відчувати сильний біль, який може зробити кожен крок болючіше, ніж попередній.

Такий стан зазвичай виникає при підошовному фасціїті, стані, який викликає запалення в нижній частині стопи, особливо в п'яті.

Ось сім методів лікування, які допоможуть полегшити стан при шпорі п'яти:

1. Холодний компрес

Холодна терапія допомагає знизити запалення. Один із варіантів – накрити п'яту пакет із льодом, покритий тканиною. Ви також можете застосувати пакет холодного компресу. Вони продаються в багатьох аптеках у вигляді пакетів гелів або холодних обгорток для ніг. Вони спочатку заморожуються в морозильній камері, а потім обертаються навколо стопи та кісточки. Додайте упаковку на 10 хвилин. Повторюйте таку процедуру щогодини.

Інший варіант – поставити ногу на пляшку з холодною чи замороженою водою.

2. Взуття

Зручне ортопедичне взуття може зменшити тиск на частину п'яти, що викликає біль і дискомфорт. Ось як потрібно вибирати взуття для комфорту при шпорі п'яти:

● Надійна опора для п'яти: задня «стійка» взуття повинна бути міцною, щоб підтримувати п'яту і не допустити, щоб нога бовталася
● Помірна гнучкість: взуття не повинно бути достатньо гнучким. При цьому вона повинна мати плавний вигин, який створює деякий опір при згинанні ноги.
● Трохи піднятий каблук. Вставка або туфля на підборах з трохи піднятим підбором (висотою не більше 10 мм) може допомогти зняти напругу з болючої ділянки.

Ви також можете виготовити спеціальні ортопедичні пристрої (вставки для взуття), які вставлятимуться у взуття. Ці ортопедичні пристрої спеціально розроблені для запобігання скручування стопи та забезпечення додаткової підтримки п'яти.

3. Протизапальні ліки

Протизапальні препарати можуть допомогти вам зменшити біль у п'яті та знизити дискомфорт. До протизапальних препаратів належать:
● аспірин
● ібупрофен
● напроксен натрій / напроксен
Зменшуючи запалення тканин, ці ліки допомагають запобігти подальшому ушкодженню. Тим не менш, ви не повинні приймати протизапальні препарати, якщо у вас є проблеми з нирками або в анамнезі шлункові кровотечі та виразки.

4. Розтяжки

Розтяжки для гомілки та м'язів, що примикають, а також підошовна фасція допоможуть знизити напругу і тиск на шпору п'яти. Деякі корисні ділянки включають:

Згинання ніг
● Сядьте, схрестивши одну ногу з іншою.
● Дотягнись до ноги, хапаючи пальці ніг і підтягуючи їх до грудей. Затримайтеся на 30 секунд, а потім відпустіть ногу.
● Повторіть розтяжку 5 разів на цій нозі, схрестіть ноги в інший бік і витягніть другу ногу.

Розтяжки
● Встаньте перед стіною на відстані витягнутої руки.
● Злегка поставте одну ногу перед іншою і нахиліться вперед, поклавши руки на стіну приблизно на рівні плечей.
● Зігніть ноги в колінах і злегка підштовхніть стегна вперед, щоб відчути розтягування в литок.
● Затримайтеся на 10 секунд, а потім випряміть ноги. Повторіть цю вправу 10 разів, потім поміняйте положення ноги так, щоб протилежна нога була попереду.
Розтяжка вранці, вдень та ввечері може допомогти вам зменшити біль у п'яті.

Ви також можете носити спеціальні шини, які тримають ногу зігнутою, щоб розтягнути підошвенну фасцію та м'язи гомілки вночі. Ці шини особливо корисні для зменшення болів у п'ятах, що виникають насамперед вранці.

5. Лазерна терапія

Лазерна терапія застосовується для полегшення болю та зниження симптомів за допомогою медичного спеціального променя. Апарат виглядає як велика паличка, яка прямує на стопу та кісточку. Дослідження показали, що лазерна терапія – ефективний варіант лікування підошовного фасціїту.

6. Кортикостероїдні ін'єкції

Ін'єкції кортикостероїдів не виліковують шпору п'яти, але допомагають знизити болі, викликані шпорою п'яти. Щоб виконати ін'єкцію, лікар зазвичай застосовує знеболювальні ліки, щоб зменшити дискомфорт у місці ін'єкції.

У той час як місце ін'єкції може змінюватися, більшість лікарів вводять ліки на внутрішній або середній частині п'яти, а не на її нижній частині.

Хоча ін'єкції кортикостероїдів можуть допомогти з кістковими шпорами, існує обмеження щодо її застосування. Це з тим, що ін'єкції стероїдів можуть збільшити ймовірність розриву сухожилля.

7. Хірургія

За даними академії хірургів-ортопедів, лікар зазвичай рекомендує хірургічне втручання при шпорі п'яти тільки тоді, коли вищеописані методи не допомогли. Існують різні хірургічні процедури та підходи.
Найбільш поширений підхід полягає в тому, щоб відокремити зв'язку підошовної фасції від кістки п'яти і видалити п'яткову шпору за допомогою спеціальних інструментів. Це зменшує тиск з боку підошовної фасції і видаляє шпору п'яти.

Пошкодження нерва є значним фактором ризику, пов'язаним із процедурою. П'яткова шпора може повернутися після операції. Після процедури може пройти кілька тижнів, доки ви не зможете наступати на п'яту без болю.

Зателефонуйте лікарю прямо зараз та отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію!

Ви маєте можливість отримати консультацію від Лікаря абсолютно безкоштовно!

Чому ми?

Мы поруч

Кабінет знаходиться у Центральній частині міста (район театру Б.Захави)

Низька ціна

Низька вартість послуг щодо приватних клінік та інших методів лікування

Величезний досвід

Досвід лікування лазерними та світловими променями – понад 25 років!

icon

Запишіться на консультацію з лікарем прямо зараз!

Подзвоніть нам (097) 948-94-22

Наші контакти

Ви можете зателефонувати, написати чи прийти до нашого кабінету

Адреса

м. Павлоград, вул. Харківська, 71

Працюємо

Понеділок - П'ятниця: 15:30 - 18:30Субота: 9:00 - 14:00

Контакти

+38 (099) 733-19-64 (Vodafon)+38 (097) 948-94-22 (Киевстар)


Ми завжди будемо раді чути або бачити Вас у нашому Кабінеті лазерної терапії

Дякуємо!

Ми вже обробляємо Ваше звернення

Can't send form.

Please try again later.